partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

SWARZĘDZ WOBEC WOJNY NA UKRAINIE…

SWARZĘDZ WOBEC WOJNY NA UKRAINIE…
Udostępnij

Drodzy Swarzędzanie! W naszej gminie mieszka ponad 3 tysiące obywateli Ukrainy. To nasi sąsiedzi, pracownicy, przyjaciele, goście. Ich ojczyzna stała się właśnie ofiarą brutalnej napaści. Możemy i powinniśmy ich wesprzeć. Czasem wystarczy dobre słowo, przyjazny gest, niezbędna będzie też konkretna materialna pomoc. Otrzymuję wiele sygnałów, że mieszkańcy naszej gminy gotowi są do takiej pomocy.

► Dzisiaj w Swarzędzu odbyło się spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ze Starostą Poznańskim.

► Ustaliliśmy, że utworzymy swarzędzki „bank ofert pomocy". Bardzo Państwa prosimy, aby na adres e-mail: pomoc.ukraina@swarzedz.pl zgłaszać wszystkie oferty pomocy - materialnej, organizacyjnej, dotyczącej ew. zakwaterowania etc. Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr tel. 500 250 998.

► W razie konieczności uruchomiony zostanie gminny specjalny numer konta bankowego, na który będzie można przekazywać pomoc pieniężną. Poinformujemy o nim w odrębnym komunikacie. Aktualnie można wpłacać środki finansowe na konto Polskiego Czerwonego Krzyża, który prowadzi bezpośrednią akcję pomocy humanitarnej.

PCK, nr rachunku:

16 1160 2202 0000 0002 7718 3060

z dopiskiem „UKRAINA".

► W obliczu wojny na Ukrainie również nasza gmina przygotowuje się organizacyjnie do przyjęcia uchodźców z tego kraju. O dalszych szczegółach będziemy Państwa informować.

► Tymczasem apelujemy do Państwa o szczególną troskę i empatię wobec dzieci. W naszych szkołach podstawowych uczy się niemal 170 uczniów z Ukrainy i Białorusi. W każdej szkole pedagodzy, terapeuci, psycholodzy oraz nauczyciele są gotowi, by udzielić potrzebującym uczniom wsparcia i pomocy. Obserwując ogromną potrzebę uczniów do podjęcia tematu konfliktu na wschodzie, już od wczorajszego dnia w szkołach podejmowane są działania mające na celu oswojenie ich z sytuacją. Chcemy przede wszystkim, aby dzieci wiedziały, że niezależnie od tego, z którego kraju pochodzą, nie mają wpływu na to co się dzieje. Pozwólcie Państwo wybrzmieć emocjom towarzyszącym rozmowom, pozwólcie dzieciom zadawać pytania, nie zostawiajcie ich samych ze strachem i wątpliwościami.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

 

Marian Szkudlarek

/źródło:swarzedz.pl/

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.