partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to 7 akcji.

 
Interwencje w skrócie:
 
06.06.2022 - Rabowice, ul. Świerkowa - pożar wysypiska 
06.06.2022 - Paczkowo, ul. Sarbinowska - pomoc ZRM w zniesieniu pacjenta do karetki
06.06.2022 - ul. Kwaśniewskiego - pożar krzaków na parkingu 
07.06.2022 - ul. Cmentarna - pożar auta ciężarowego na posesji 
09.06.2022 - ul. Grudzińskiego - wyciek paliwa z uszkodzonego auta 
10.06.2022 - ul. Mickiewicza - pożar trawy 
10.06.2022 - os. Kościuszkowców - zadymienie w budynku - przypalona potrawa 
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
 
06.06.2022 - Rabowice, ul. Świerkowa - pożar wysypiska 
Chwilę przed godziną 8.00 strażacy ze Swarzędza zostali zadysponowani do miejscowości Rabowice na ul. Świerkową do pożaru odpadów komunalnych na terenie wysypiska. Na miejsce skierowano również zastępy straży pożarnej z jednostek JRG-3 oraz OSP Gowarzewo. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pali się hałda śmieci w obszarze ok. 50 m2. Na szczęście dzięki przytomnej reakcji pracowników zakładu oraz szybkiemu przybyciu na miejsce strażaków udało się sprawnie opanować pożar i nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia. Akcja gaśnicza trwała 45 minut, następnie jednostki wróciły do bazy.
 
 
06.06.2022 - ul. Kwaśniewskiego - pożar krzaków na parkingu 
Chwilę po godzinie 20.00 strażacy z jednostki OSP Swarzędz w sile dwóch zastępów zostali zadysponowani do pożaru krzaków, jaki miał miejsce na ul. Kwaśniewskiego na terenie parkingu. Po przybyciu na miejsce i zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do jego gaszenia. Palącą się stertę gałęzi dokładnie przelano wodą tak, aby nie doszło do ponownego zaprószenia ogniem. Działania strażaków trwały 35 minut.
 
 
07.06.2022 - ul. Cmentarna - pożar auta ciężarowego na posesji 
Do groźnego pożaru auta ciężarowego doszło w dniu 7 czerwca przed godziną pierwszą w nocy na ul. Cmentarnej na jednej z posesji. Natychmiast w miejsce pożaru wysłano zastępy strażaków z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3. Niestety pomimo szybkiej interwencji strażaków auta nie udało się uratować. W wyniku pożaru lekko uszkodzony został także inny pojazd zaparkowany obok oraz laweta. Działania strażaków zostały zakończone po 55 minutach.

Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.