partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W ubiegłym tygodniu swarzędzcy strażacy wyjeżdżali do 15 zdarzeń - był to bardzo pracowity tydzień. Odnotowano 8 pożarów, wyjazdy do zdarzeń drogowych i rozpoznania owadów błonkoskrzydłych.

    Odnotowano 8 pożarów: pożar auta osobowego na ul. Wrzesińskiej, pożar zboża - Święcinek, pożar trawy na ul. Szwajcarskiej w Poznaniu oraz na ul. Żonkilowej - gdzie spłonęło ok. 100m2., pożar tui na ul. Kórnickiej w Zalasewie oraz pożar łąki i krzaków nad rzeką Wartą na ul. Hlonda w Poznaniu, gdzie spłonęło aż 20 hektarów, a w działaniach brało udział 15 zastępów Straży Pożarnej z OSP, PSP oraz Wojskowej Straży Pożarnej. W Janikowie na stacji paliw doszło do pożaru zbiorników z LPG. Zastępy z OSP Swarzędz przystąpiły do działań jako jedne z pierwszych. W działaniach brało udział około 20 zastępów straży pożarnej, a cała akcja przebiegła bardzo sprawnie. Ósmym zgłoszeniem dotyczącym pożaru był pożar domu w Gruszczynie na ul. Chopina, który na całe szczęście okazał się być fałszywym, a zgłoszenie było w dobrej wierze. 
     Strażacy neutralizowali również plamę ropopochodną na ul. Kórnickiej. 
     Na ul. Rabowickiej w dwóch firmach załączył się monitoring przeciwpożarowy, który okazał się być na szczęście fałszywym. 
Ochotnicy wyjechali 4 razy do rozpoznania zagrożenia jakim były owady błonkoskrzydłe. Działania miały miejsce na ul. Działkowej, ul. Cieszkowskiego, ul. Kórnickiej oraz na os. Dąbrowszczaków.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.