partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to siedem akcji.

Interwencje w skrócie:
 
16.01.2023 - os. Zygmunta III Wazy - pomoc Policji w otwarciu mieszkania - nie podjęto działań (akcja nr 18)
16.01.2023 - os. Czwartaków - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta do karetki (akcja nr 19)
16.01.2023 - Zalasewo, os. Zamoyskiego - nie podjęto działań (akcja nr 20)
17.01.2023 - ul. Wiejska - pożar materiałów tekstylnych na posesji (akcja nr 21)
17.01.2023 - ul. Pogodna - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta do karetki (akcja nr 22)
20.01.2023 - Poznań/Antoninek, ul. Bożeny - pożar sadzy w kominie (akcja nr 23)
20.01.2023 - Poznań/Antoninek/wiadukt, ul. Warszawska - kolizja dwóch pojazdów (akcja nr 24)
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji: 
 
17.01.2023 - ul. Wiejska - pożar materiałów tekstylnych na posesji (akcja nr 21)
Cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane do pożaru, który miał miejsce 17 stycznia chwilę przed godziną 17.00 na jednej z posesji przy ulicy Wiejskiej. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że palą się sterty materiałów tekstylnych. Na szczęście strażakom sprawnie udało się opanować pożar i nie doprowadzić do jego rozprzestrzenienia na pobliskie zabudowania. Na miejsce wezwano także patrol Policji. Akcja gaśnicza trwała 45 minut.
 
 
20.01.2023 - Poznań/Antoninek, ul Bożeny - pożar sadzy w kominie (akcja nr 23)/
20.01.2023 - Poznań/Antoninek/wiadukt, ul. Warszawska - kolizja dwóch pojazdów (akcja nr 24)
20 stycznia strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu do zdarzenia poza teren miasta i gminy Swarzędz. Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali chwilę po godzinie 12.00 i dotyczyło pożaru sadzy w kominie w jednym z domów w Poznaniu (Antoninek) na ul. Bożeny. Na szczęście zagrożenie zostało w porę wykryte i przybyłe na miejsce jednostki straży pożarnej ze Swarzędza oraz JRG-3 skutecznie zażegnały niebezpieczeństwo, konieczne jednak było użycie w akcji drabiny mechanicznej. W pożarze na ul. Bożeny nikt nie ucierpiał. Akcja gaśnicza trwała 60 minut, następnie strażacy po upewnieniu się, że mieszkańcy mogą bezpiecznie wrócić do swojego domu udali się do bazy. Po drodze strażacy natrafili jeszcze na kolizję z udziałem dwóch aut osobowych, która miała miejsce również blisko granicy z naszym miastem, mianowicie na wiadukcie na ul. Warszawskiej w Poznaniu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz uszkodzone pojazdy, ale i tym razem obyło się bez osób poszkodowanych. Akcja została zakończona po 40 minutach, a strażacy zameldowali swój powrót do bazy.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.