partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to siedem akcji.

Interwencje w skrócie:
 
24.01.2023 - Garby, ul. Opłotki - pożar warsztatu (akcja nr 25)
26.01.2023 - ul. Polna - sorbcja płynów eksploatacyjnych powstałych po kolizji (akcja nr 26)
27.01.2023 - os. Zygmunta III Wazy - omdlenie 4-letniego dziecka - podejrzenie zatrucie tlenkiem węgla, nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 27)
28.01.2023 - ul. Polna - uruchomiony system ppoż. - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 28)
28.01.2023 - Poznań, ul. Borówki - pożar domków letniskowych na ogródkach działkowych (akcja nr 29)
28.01.2023 - ul. Pogodna/ul. Okrężna - wypadek dwóch aut osobowych (akcja nr 30)
29.01.2023 - ul. Polna - uruchomiony system ppoż. - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 31)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
 
24.01.2023 - Garby, ul. Opłotki - pożar warsztatu (akcja nr 25)
Łącznie sześć zastępów straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, OSP Gowarzewo, OSP Kórnik oraz JRG-6 zostało zadysponowanych do pożaru warsztatu samochodowego w miejscowości Garby na ul. Opłotki po godzinie 16.00. Po przybyciu jednostek na miejsce stwierdzono pożar auta, które znajdowało się w środku. Przytomne zachowanie właściciela warsztatu, który wstępnie ugasił pożar auta podręcznymi gaśnicami zapobiegło rozprzestrzenieniu się ognia na cały budynek, a także większym stratom. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Działania strażaków trwały 35 minut, następnie jednostki wróciły do bazy.
 
 
27.01.2023 - os. Zygmunta III Wazy - omdlenie 4 letniego dziecka - podejrzenie zatrucie tlenkiem węgla, nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 27)
27 stycznia ok. godziny 19.00 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani na os. Zygmunta III Wazy, gdzie zachodziło podejrzenie zatrucie tlenkiem węgla. Po przybyciu na miejsce strażacy miernikami wielogazowymi dokładnie sprawdzili całe mieszkanie. Pomimo braku oznak wycieku u domowników wystąpiły charakterystyczne objawu zatrucia jak m.in. omdlenia. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala przez obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego. Został wydany także zakaz używania piecyka gazowego do czasu sprawdzenia go przez serwisanta. Działania strażaków trwały 50 minut.
 
 
28.01.2023 - Poznań, ul. Borówki - pożar domków na ogródkach działkowych (akcja nr 29)
28 stycznia chwilę przed godziną 15.00 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani do miejscowości Poznań na ul. Borówki, gdzie doszło do pożaru domków na ogródkach działkowych. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że palą się 3 domki letniskowe. Strażacy błyskawicznie przystąpili do gaszenia pożaru. Ich działania trwały prawie dwie godziny. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Na miejsce wezwano także patrol Policji. 
 
 
28.01.2023 - ul. Pogodna/ul. Okrężna - wypadek dwóch aut osobowych (akcja nr 30)
28 stycznia po godzinie 22.00 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 otrzymali wezwanie do wypadku komunikacyjnego, który miał miejsce na skrzyżowaniu ulicy Pogodnej z ul. Okrężną. W zdarzeniu udział brały dwa auta osobowe. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz rozbitych pojazdów, a także udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Na miejsce zadysponowano także patrol Policji oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Działania strażaków trwały 105 minut.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.