partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to sześć akcji.

Interwencje w skrócie:
 
08.02.2023 - j. Swarzędzkie - przymarznięty łabędź na jeziorze - brak zagrożenia (akcja nr 42)
08.02.2023 - os. Władysława IV - podejrzenie zatrucie tlenkiem węgla (akcja nr 43)
09.02.2023 - j. Swarzędzkie - przymarznięty łabędź na jeziorze - brak zagrożenia (akcja nr 44)
10.02.2023 - os. Czwartaków - pożar pralki w mieszkaniu (akcja nr 45)
12.02.2023 - ul. św. Marcin - pożar drzewa nad j. Swarzędzkim (akcja nr 46)
12.02.2023 - ul. Strzelecka - dziecko wpadło do rowu (akcja nr 47)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
08.02.2023 - j. Swarzędzkie - przymarznięty łabędź na jeziorze - brak zagrożenia (akcja nr 42)/
09.02.2023 - j. Swarzędzkie - przymarznięty łabędź na jeziorze - brak zagrożenia (akcja nr 44)
8 i 9 lutego strażacy z jednostki OSP Swarzędz dwukrotnie interweniowali na Jeziorze Swarzędzkim, gdzie zaniepokojeni spacerowicze zauważyli siedzącego dłuższy czas w bezruchu łabędzia, który wyglądał na przymarzniętego do tafli lodu. Zaalarmowane służby szybko pojawiły się na miejscu. Strażacy ubrani w specjalistyczne kombinezony gotowi byli do podjęcia działań, jednak jak się za chwilę okazało spłoszone zwierzęta spokojnie i bez problemu same zmieniły swoją pozycję. W takiej sytuacji strażacy nie stwierdzili zagrożenia dla łabędzi i zakończyli swoje działania.
 
 
08.02.2023 - os. Władysława IV - podejrzenie zatrucie tlenkiem węgla (akcja nr 43)
8 lutego po godzinie 22.00 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani na os. Władysława IV, gdzie w jednym z mieszkań zachodziło podejrzenie zatruciem tlenkiem węgla, ponieważ jeden z mieszkańców uskarżał się m.in. na zawroty głowy. Przybyli na miejsce strażacy dokładnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia specjalistycznymi czujnikami wielogazowymi, jednak urządzenia nie wykazały zagrożenia. Obecny również na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu pacjentki nie stwierdził zagrożenia dla zdrowia kobiety. Nie wystąpiła konieczność transportu osoby do szpitala. Strażacy zakończyli swoje działania po 30 minutach i wrócili do bazy.
 
 
10.02.2023 - os. Czwartaków - pożar pralki w mieszkaniu (akcja nr 45)
10 lutego trzy zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane chwilę przed godziną 13.00 na os. Czwartaków, gdzie doszło do groźnego pożaru pralki w jednym z mieszkań. Przybyli na miejsce strażacy niezwłocznie przystąpili do działań. W bezpieczne miejsce wyniesiono urządzenie, od którego powstał pożar, które uległo całkowitemu spaleniu. Na szczęście pożar ograniczył się jedynie do jednego pomieszczenia i nie rozprzestrzenił się na całe mieszkanie. W pożarze na os. Czwartaków nikt nie ucierpiał. Na miejscu pojawiło się także Pogotowie Energetyczne. Działania strażaków trwały 50 minut.
 
 
12.02.2023 - ul. św. Marcin - pożar drzewa nad j. Swarzędzkim (akcja nr 46)
12 lutego kwadrans po godzinie 7.00 strażacy otrzymali zgłoszenie, że "coś się pali" w pobliżu kościoła i Jeziora Swarzędzkiego. Natychmiast w okolice zgłoszenia zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3. Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pali się drzewo w okolicach Jeziora Swarzędzkiego. Strażakom udało się szybko opanować sytuację i ugasić pożar. Działania nad Jeziorem Swarzędzkim trwały 45 minut, następnie zastępy wróciły do bazy.
 
 
 
12.02.2023 - ul. Strzelecka - dziecko wpadło do rowu (akcja nr 47)
12 lutego chwilę przed godziną 14.00 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani do nietypowego zdarzenia na ul. Strzeleckiej, gdzie 14-letni chłopiec wpadł do rowu i nie mógł się z niego wydostać o własnych siłach, dlatego do pomocy zostali wysłani strażacy z pobliskich jednostek. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej pomogły chłopcu bezpiecznie wydostać się z miejsca, w którym utkwił. Chłopcu na szczęście nic się nie stało, nie wymagał opieki medycznej. Na miejsce wezwano również patrol Policji, który zaopiekował się chłopcem do czasu przyjazdu jego rodziców. Działania strażaków trwały 20 minut.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.