partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Interwencje ochotników z OSP Swarzędz w minionym tygodniu.

Interwencje w skrócie:
 
12.09.2022 - os. E. Raczyńskiego - pożar śmietnika - ugaszony przed przybyciem (akcja nr 369)
13.09.2022 - Garby, ul. Romantyczna - rozpoznanie zagrożenia - owady błonkoskrzydłe (akcja nr 370)
18.09.2022 - os. Mielżyńskiego - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta do karetki (akcja nr 371)
19.09.2022 - ul. Cieszkowskiego - kolizja dwóch aut osobowych (akcja nr 372)
19.09.2022 - ul. Rynek - pożar instalacji elektrycznej w ścianie w budynku mieszkalnym (akcja nr 373)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
 
19.09.2022 - ul. Cieszkowskiego - kolizja dwóch aut osobowych (akcja nr 372)
19 września strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani chwilę przed godziną 12.00 na ul. Cieszkowskiego, gdzie miało dojść do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Po dotarciu na miejsce zastępów okazało się, że na szczęście osoby biorące udział w zdarzeniu nie wymagały opieki medycznej oraz transportu do szpitala. W związku z kolizją wystąpiły chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym. Na miejsce wezwano również patrol Policji. Działania strażaków trwały 45 minut i polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozbitych pojazdów.
 
 
19.09.2022 - ul. Rynek - pożar instalacji elektrycznej w ścianie w budynku mieszkalnym (akcja nr 373)
Łącznie sześć zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru, który miał miejsce 19 września chwilę po godzinie 18.00 na ul. Rynek. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że doszło do pożaru instalacji elektrycznej w ścianie budynku między lokalami mieszkalnymi. Konieczne były niestety prace rozbiórkowe w celu całkowitego zneutralizowania zagrożenia. Przeprowadzono też ewakuację mieszkańców do czasu oceny zagrożenia. Na miejscu pracowały jednostki z OSP Swarzędz, OSP Kobylnica oraz JRG-3. Zadysponowano także Pogotowie Energetyczne. Strażacy zakończyli swoje działania chwilę przed godziną 20.00. W zdarzeniu na ul. Rynek nikt nie ucierpiał.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.