partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to cztery akcje.

Interwencje w skrócie:
   
06.03.2023 - ul. św. Marcin - kolizja dwóch aut osobowych (akcja nr 75)
06.03.2023 - ul. Poznańska - uruchomiony system ppoż. - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 76)
07.03.2023 - os. Czwartaków - zgłoszenie dotyczyło pożaru wiaty śmietnikowej - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 77)
13.03.2023 - ul. Graniczna - kolizja auta osobowego (akcja nr 78)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
 
06.03.2023 - ul. św. Marcin - kolizja dwóch aut osobowych (akcja nr 75)
Do groźnej kolizji z udziałem dwóch aut osobowych doszło 6 marca chwilę przed godziną 11.00 na ul. św. Marcin. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3. Wezwano również patrol Policji, który prowadził czynności wyjaśniające przyczyny powstania kolizji. Na szczęście osoby biorące udział w zdarzeniu nie odniosły poważniejszych obrażeń. Podróżującym została udzielona pierwsza pomoc przez strażaków, natomiast nie było konieczności wezwania Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków trwały 25 minut, następnie jednostki wróciły do bazy.
 
 
13.03.2023 - ul. Graniczna - kolizja auta osobowego (akcja nr 78)
Do  nietypowego zdarzenia doszło 13 marca po godzinie 20.00 na ul. Granicznej, gdzie auto osobowe zjechało z miejsca parkingowego uderzając w murek i lampę. Na skutek tego zdarzenia przednia część auta zawisła nad chodnikiem. Dodatkowo uszkodzona latarnia niebezpiecznie pochyliła się nad chodnikiem stwarzając zagrożenie dla przechodniów. Na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 a także patrol Policji i Pogotowie Energetyczne. Na czas prowadzenia działań strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji oraz rozbite auto. Wystąpiły również utrudnienia w ruchu drogowym. Konieczne okazało się także ścięcie pochylonej lampy w celu wyeliminowania zagrożenia. Osoby znajdujące się w samochodzie podczas kolizji nie wymagały na szczęście opieki medycznej. Działania strażaków trwały 60 minut.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.