partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to siedem akcji ratowniczo-gaśniczych.

Interwencje w skrócie:
 
13.03.2023 – ul. Graniczna – kolizja auta osobowego (akcja nr 78)
14.03.2023 – Sarbinowo, ul. Długa – pożar sadzy w kominie (akcja nr 79)
16.03.2023 – ul. Wąska – podtrucie tlenkiem węgla (akcja nr 80)
16.03.2023 – ul. Warsztatowa – pożar trawy (akcja nr 81)
16.03.2023 – Zalasewo, ul. Kórnicka – załączony czujnik gazu – nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 82)
17.03.2023 – ul. Heleny Modrzejewskiej – pożar ściółki leśnej  (akcja nr 83)
18.03.2023 – Brzeźno, ul. Kolejowa – pożar hali stolarni (akcja nr 84)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
 
14.03.2023 – Sarbinowo, ul. Długa – pożar sadzy w kominie (akcja nr 79)
Łącznie pięć zastępów straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, OSP Kostrzyn oraz JRG-3 zostało zadysponowanych  14 marca po godzinie 21.00 do miejscowości Sarbinowo na ul. Długą, gdzie doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w jednym z budynków mieszkalnych. Strażacy po przybyciu na miejsce natychmiast przystąpili do działań. Szybka interwencja strażaków zapobiegła rozwinięciu się pożaru na cały budynek i pozwoliła uniknąć większych strat. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Działania strażaków trwały 60 minut.
 
 
16.03.2023 – ul. Wąska – podtrucie tlenkiem węgla (akcja nr 80)
16 marca chwilę po godzinie 22.00 do jednego z domów wielorodzinnych na ul. Wąska zadysponowane zostały trzy wozy strażackie z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3. Powodem wezwania strażaków było podejrzenie podtrucia tlenkiem węgla u części lokatorów. Po przybyciu na miejsce strażacy przy użyciu odpowiednich mierników wielogazowych dokładnie sprawdzili pomieszczenia. Konieczne było ewakuowanie mieszkańców domu przy ul. Wąskiej. Trzy osoby z objawami podtrucia zostały zabrane do szpitala przez przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków trwały 60 minut.
 
 
16.03.2023 – ul. Warsztatowa – pożar trawy (akcja nr 81)/
17.03.2023 – ul. Heleny Modrzejewskiej – pożar ściółki leśnej (akcja nr 83)
W ostatnich dniach obserwujemy na naszych termometrach widoczny wzrost temperatury. Nadchodzące ocieplenie może niestety oznaczać dla strażaków wzrost zgłoszeń jeśli chodzi o pożary traw. Tradycyjnie już w tym okresie strażacy notują pierwsze takie przypadki. 16 marca zastęp strażaków z jednostki OSP Swarzędz został wysłany na ul. Warsztatową, gdzie pod wiaduktem kolejowym paliło się ok. 5 m2 trawy. Na szczęście jeszcze mało rozwinięty pożar udało się strażakom sprawnie ugasić, akcja gaśnicza trwała 20 minut. Kolejne wezwanie z dnia 17 marca na ul. Heleny Modrzejewskiej dotyczył pożaru ściółki leśnej w lesie. Podczas niespełna godzinnej akcji gaśniczej z pożarem walczyły trzy zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-7. W najbliższych dniach w przypadku utrzymania się dodatnich temperatur możemy spodziewać się kolejnych tego typu interwencji. Jak zawsze pamiętajmy o zachowaniu rozwagi i ostrożności przebywając na terenach zalesionych, a w przypadku zauważenia pożaru niezwłocznie należy powiadomić odpowiednie służby.
 
 
18.03.2023 – Brzeźno, ul. Kolejowa – pożar hali stolarni (akcja nr 84)
Do groźnego pożaru hali stolarni doszło 18 marca po godzinie 1.00 w nocy w miejscowości Brzeźno w gminie Kostrzyn przy ulicy Kolejowej. Do walki z pożarem zadysponowano większą liczbę zastępów z jednostek OSP Swarzędz, OSP Brzeźno, OSP Gułtowy, OSP Kostrzyn Wlkp., OSP Gowarzewo, OSP Kleszczewo, JRG-1 oraz JRG-3. Pojawił się także Oficer Operacyjny Miasta Poznania z KM PSP w Poznaniu. Wezwano również do pomocy patrol Policji oraz Pogotowie Energetyczne. W momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów pożar był już mocno rozwinięty. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Działania strażaków trwały ponad trzy godziny.

Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.