partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to 11 akcji.

Interwencje w skrócie:
 
21.03.2023 - ul. Cieszkowskiego - kolizja dwóch aut osobowych (akcja nr 85)
22.03.2023 - Zalasewo, ul. Transportowa - dachowanie auta osobowego (akcja nr 86)
22.03.2023 - os. Mielżyńskiego - zabezpieczenie lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (akcja nr 87)
22.03.2023 - ul. Teofila Kaczorowskiego - dziecko uwięzione w huśtawce (akcja nr 88)
22.03.2023 - ul. Dworcowa - ściągnięcie obrączki z palca (akcja nr 89)
23.03.2023 - Garby, ul. Transportowa - pożar sadzy w kominie (akcja nr 90)
24.03.2023 - ul. Cmentarna - pochylone drzewo - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 91)
24.03.2023 - ul. Piaski - zabezpieczenie lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (akcja nr 92)
24.03.2023 - ul. Kórnicka - kolizja dwóch aut osobowych (akcja nr 93)
25.03.2023 - os. Kościuszkowców - rozpylona substancja na klatce schodowej (akcja nr 94)
25.03.2023 - os. Raczyńskiego - pożar na balkonie (akcja nr 95)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
21.03.2023 - ul. Cieszkowskiego - kolizja dwóch aut osobowych (akcja nr 85)
21 marca jednostka z OSP Swarzędz została zadysponowana po godzinie 9.00 na ul. Cieszkowskiego, gdzie doszło do kolizji z udziałem dwóch aut osobowych. Na szczęście żadna z osób uczestniczących w kolizji nie wymagała pomocy medycznej. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz rozbitych pojazdów a także neutralizacja rozlanych płynów ropopochodnych powstałych w wyniku kolizji. Na czas prowadzenia działań jeden pas ruchu został wyłączony z użytkowania. Działania strażaków trwały 50 minut.
 
 
22.03.2023 - Zalasewo, ul. Transportowa - dachowanie auta osobowego (akcja nr 86) 
22 marca po godzinie 9.00 strażacy z jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali wezwani do Zalasewa na ul. Transportową, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia doszło do niebezpiecznego dachowania auta. Po przybyciu na miejsce strażaków i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że auto znajdowało się poza drogą, natomiast osobie kierującej autem udało się z niego wydostać bez pomocy strażaków. W groźnie wyglądającej sytuacji na szczęście nikomu się nic nie stało i nie było potrzeby wezwania Zespołu Ratownictwa Medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji oraz rozbity pojazd. Na czas prowadzenia działań wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. Po 40 minutach od zaalarmowania jednostki wróciły do bazy. Przy okazji tego zdarzenia apelujemy o zachowanie ostrożności w tym rejonie, ponieważ regularnie dochodzi tam do groźnych wypadków i kolizji jak choćby sytuacja z zeszłego roku, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku dosłownie kilkadziesiąt metrów od dzisiejszego zdarzenia.
 
 
22.03.2023 - os. Mielżyńskiego - zabezpieczenie lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (akcja nr 87)
22 marca trzy zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane chwilę przed godziną 13.00 do jednej ze szkół znajdujących się na os. Mielżyńskiego, ponieważ u jednej z uczennic doszło do utraty przytomności. Na miejsce zdarzenia wysłano śmigłowiec z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast zadaniem strażaków było zabezpieczenie lądowiska. Po wylądowaniu ratownicy zostali skierowani do osoby poszkodowanej, której została udzielona pomoc medyczna. Na szczęście życiu dziewczynki nie zagrażało niebezpieczeństwo i nie było konieczności transportu do szpitala. Działania strażaków trwały 60 minut.
 
 
22.03.2023 - ul. Teofila Kaczorowskiego - dziecko uwięzione w huśtawce (akcja nr 88)
22 marca strażacy z jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani do dość nietypowego zgłoszenia, które miało miejsce chwilę przed godziną 16.00 na ul. Teofila Kaczorowskiego na jednym z placów zabaw. Z przekazanych informacji wynikało, że znajduje się tam dziecko, które utknęło w huśtawce i nie może się z niej wydostać. Na szczęście przy pomocy strażaków dziecko udało się bezpiecznie wyciągnąć z huśtawki. Działania strażaków trwały 25 minut.
 
 
23.03.2023 - Garby, ul. Transportowa - pożar sadzy w kominie (akcja nr 90)
Łącznie 5 zastępów straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, JRG-3 oraz JRG-6 zostało zadysponowanych w dniu 23 marca po godzinie 17.00 do miejscowości Garby na ul. Transportową, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie w jednym z domków znajdujących się na ogródkach działkowych. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy przystąpili do działań. Dzięki sprawnej interwencji strażaków udało się szybko opanować pożar i nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia. Działania strażaków trwały 85 minut.
 
 
24.03.2023 - ul. Piaski - zabezpieczenie lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (akcja nr 92)
24 marca strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani chwilę przed godziną 10.00 na ul. Piaski, gdzie do pobliskiej przychodni zgłosiła się osoba z podejrzeniem zawału. Na miejsce wezwano śmigłowiec z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który lądował na polanie przy ul. Strzeleckiej. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie lądowiska oraz pomoc w transporcie ratowników do miejsca przebywania pacjentki. Kobieta została zabrana drogą lotniczą do szpitala. Czas akcji strażaków to 45 minut.
 
 
24.03.2023 - ul. Kórnicka - kolizja dwóch aut osobowych (akcja nr 93)
Do groźnej kolizji z udziałem dwóch aut osobowych doszło 24 marca po godzinie 13.00 na ul. Kórnickiej. Na miejsce zadysponowano zastęp strażaków z jednostki OSP Swarzędz. Na szczęście w zdarzeniu na ul. Kórnickiej nikt nie ucierpiał. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów. Zadysponowany został także patrol Policji. Na czas prowadzenia działań wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. Działania strażaków trwały 45 minut. 
 
 
25.03.2023 - os. Kościuszkowców - rozpylona substancja na klatce schodowej (akcja nr 94)
Trzy zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, JRG-3 oraz patrol Policji zostały zadysponowane 25 marca po godzinie 11.00 na os. Kościuszkowców, gdzie zaniepokojeni mieszkańcy zgłosili, że na klatce schodowej znajduje się rozpylona substancja niewiadomego pochodzenia. Przybyli na miejsce strażacy przystąpili do rozpoznania sytuacji. Na szczęście sytuacja okazała się niegroźna a substancją, która wprowadziła tyle zamieszania okazał się proszek z gaśnicy. Strażacy po 50 minutach od wezwania kończą działania i wracają do bazy.
 
 
25.03.2023 - os. Raczyńskiego - pożar na balkonie (akcja nr 95)
25 marca strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali zadysponowani chwilę przed godziną 13.00 na os. Raczyńskiego, gdzie według zgłoszenia miało dojść do pożaru na balkonie w jednym z bloków. Natychmiast w miejsce działań zadysponowano dodatkowe zastępy straży pożarnej z JRG-3. Po przybyciu pierwszych jednostek i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że przyczyną podniesienia alarmu była przypalona potrawa, która została prawdopodobnie wyniesiona na balkon. Strażacy po upewnieniu się, że nie ma zagrożenia zakończyli działania i wrócili do bazy po 35 minutach.
 
Źródło: OPS Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.