partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to sześć akcji.

Interwencje w skrócie:
 
03.04.2023 - Jasin, ul. Poznańska - pożar oświetlenia w magazynie (akcja nr 105)
05.04.2023 - ul. Dworcowa - udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej (akcja nr 106)
05.04.2023 - os. Raczyńskiego - omdlenie mężczyzny na chodniku, na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego (akcja nr 107)
05.04.2023 - ul. Warszawska - potrącenie kobiety przez auto (akcja nr 108)
06.04.2023 - ul. Rynek - pożar mieszkania (akcja nr 109)
07.04.2023 - ul. Poznańska - pożar auta osobowego (akcja nr 110)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
 
03.04.2023 - Jasin, ul. Poznańska - pożar oświetlenia w magazynie (akcja nr 105)
Łącznie sześć zastępów straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, OSP Kobylnica oraz JRG-3 zostało zadysponowanych 3 kwietnia w godzinach nocnych do pożaru, który miał miejsce w jednym z magazynów znajdujących się w Jasiniu na ul. Poznańskiej. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że doszło do pożaru oświetlenia. Dzięki przytomnemu działaniu pracowników firmy, którzy za pomocą gaśnic sami opanowali pożar, nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na całą halę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dokładnie jednak sprawdzono pomieszczenie, w którym doszło do pożaru, aby upewnić się, że zagrożenie zostało zażegnane. Działania strażaków trwały 50 minut, następnie jednostki wróciły do bazy.
 
 
05.04.2023 - ul. Dworcowa - udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej (akcja nr 106)
5 kwietnia strażacy z jednostki OSP Swarzędz przebywający w remizie otrzymali informację, że podróżująca autobusem miejskim kobieta uległa wypadkowi na wskutek gwałtownego hamowania wymuszonego zajechaniem drogi przez inne auto. W wyniku tego zdarzenia kobieta odniosła obrażenia ciała. Strażacy udali się na pętle autobusową na ul. Dworcowej, gdzie autobus się zatrzymał i tam została udzielona Kwalifikowana Pierwsza Pomoc osobie poszkodowanej. Na miejsce wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu pacjentka została przekazana do dalszych badań. Działania strażaków trwały 50 minut.
 
 
05.04.2023 - ul. Warszawska - potrącenie kobiety przez auto (akcja nr 108)
5 kwietnia strażacy z jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani chwilę przed godziną 13.00 na ul. Warszawską, gdzie doszło do potrącenia kobiety na drodze. Kobieta poruszała się rowerem. Sprawca zdarzenia nie zatrzymał się, aby sprawdzić czy kobieta nie potrzebuje pomocy medycznej. Kobiecie została udzielona pomoc medyczna przez przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowana została zabrana do szpitala. Na miejsce wezwano również patrol Policji, którego zadaniem było wyjaśnienie przyczyn powstania wypadku oraz ustalenie danych sprawcy, który uciekł z miejsca zdarzenia. Działania strażaków trwały 40 minut.
 
 
06.04.2023 - ul. Rynek - pożar mieszkania (akcja nr 109)
6 kwietnia chwilę przed godziną 20.00 strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali zadysponowani do pożaru, który miał miejsce na ul. Rynek w jednej z kamienic. Dodatkowo w miejsce działań zostały wysłane także zastępy z jednostek OSP Kobylnica i JRG-3. Po przybyciu na miejsce strażacy niezwłocznie przystąpili do akcji gaśniczej. Konieczna była ewakuacja mieszkańców kamienicy oraz baru, który znajdował się pod mieszkaniem, w którym doszło do pożaru. W trakcie działań okazało się, że w jednym z pomieszczeń znajdowała się nieprzytomna osoba, która natychmiast została ewakuowana w miejsce bezpieczne. Poszkodowany mężczyzna nie dawał oznak życia. Obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon. W międzyczasie cały czas trwała akcja gaśnicza. Po opanowaniu pożaru dokładnie sprawdzono wszystkie pomieszczenia. Na miejscu pojawia się także Policja oraz Oficer Operacyjny Miasta Poznania z KM PSP w Poznaniu. Jednostki straży pożarnej po ok. dwóch godzinach od zaalarmowania zakończyły swoje działania i wróciły do bazy. Trwają czynności wyjaśniające przyczyny powstania pożaru.
 
 
07.04.2023 - ul. Poznańska - pożar auta osobowego (akcja nr 110)
7 kwietnia strażacy z jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani po godzinie 7.00 na ul. Poznańską (koło Restauracji McDonald) do pożaru auta. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło prawdopodobnie do zwarcia instalacji, które spowodowało zadymienie z auta, natomiast brak było widocznych oznak pożaru. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz auta a także odłączenie akumulatora oraz dokładne sprawdzenie stanu auta pod kątem zagrożenia pożarowego. Po upewnieniu się, że sytuacja jest całkowicie opanowana strażacy zakończyli swoje działania, które trwały 20 minut i wrócili do swojej jednostki.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.