partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to dziewięć akcji.

Interwencje w skrócie:
 
18.04.2023 - Gruszczyn, ul. Działkowa - zabezpieczenie lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (akcja nr 114)
18.04.2023 - Poznań, ul. Bobrzańska - zabezpieczenie rejonu JRG-7 w związku z odbywającymi się ćwiczeniami Wolf - Ram 
18.04.2023 - os. Dąbrowszczaków - Nagłe Zatrzymanie Krążenia/NZK - zgon (akcja nr 115)
19.04.2023 - Poznań - ul. Warszawska - wypadek komunikacyjny z udziałem dwóch pojazdów (akcja nr 116)
20.04.2023 - ul. Kilińskiego - otwarcie mieszkania (akcja nr 117)
21.04.2023 - Paczkowo, ul. Rolna - owady błonkoskrzydłe (akcja nr 118)
22.04.2023 - ul. Stawna - pożar trawy (akcja nr 119)
23.04.2023 - ul. Morelowa - pożar w pustostanie (akcja nr 120)
23.04.2023 - Poznań, ul. Warszawska - wypadek motocyklu z autem osobowym (akcja nr 121)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
18.04.2023 - Gruszczyn, ul. Działkowa - zabezpieczenie lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (akcja nr 114)
18 kwietnia strażacy z jednostek OSP Swarzędz, OSP Kobylnica oraz JRG-3 zostali zadysponowani do miejscowości Gruszczyn na ul. Działkową (działki ROD), gdzie konieczne było zabezpieczenie lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec został wezwany do kobiety, która uskarżała się na duszności. Po wylądowaniu załogi LPR i dotarciu do pacjentki medycy przebadali na miejscu poszkodowaną. Stan kobiety był na tyle stabilny, że nie było konieczności transportu jej do szpitala. Strażacy zakończyli swoje działania po 70 minutach od wezwania.
 
 
18.04.2023 - os. Dąbrowszczaków - Nagłe Zatrzymanie Krążenia/NZK (akcja nr 115)
18 kwietnia chwilę po godzinie 20.00 strażacy z jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani na osiedle Dąbrowszczaków, gdzie w jednym z mieszkań została znaleziona starsza osoba bez oznak życia. Przybyli na miejsce strażacy dotarli do osoby poszkodowanej, jednak odstąpili od prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej, ponieważ u znalezionej kobiety wystąpiły już widoczne na ciele plamy opadowe, co może świadczyć o tym, że kobieta nie żyła już dłuższy czas. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon. Działania strażaków trwały ok 20 minut.
 
 
19.04.2023 - Poznań, ul. Warszawska - wypadek komunikacyjny z udziałem dwóch pojazdów (akcja nr 116)
19 kwietnia chwilę przed godziną 10.00 trzy zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane do wypadku z udziałem auta osobowego oraz busa, który miał miejsce blisko z granicą naszej gminy, a dokładnie w Poznaniu na ul. Warszawskiej. Do działań zadysponowano również Policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, ponieważ osoba poszkodowana w wypadku wymagała opieki medycznej oraz transportu do szpitala. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów, a także neutralizacja rozlanych płynów ropopochodnych. Na czas prowadzonych działań wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. Czas akcji strażaków to 100 minut.
 
 
20.04.2023 - ul. Kilińskiego - otwarcie mieszkania (akcja nr 117)
20 kwietnia strażacy z jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali wezwani chwilę po godzinie 19.00 do jednego z mieszkań na ul. Kilińskiego, gdzie konieczne było siłowe otwarcie mieszkania, ponieważ w środku znajdowała się osoba, która wymagała pomocy medycznej. Osoba nie była w stanie samodzielnie otworzyć drzwi, dlatego do pomocy zostali zadysponowani strażacy. Po dotarciu do osoby poszkodowanej pacjentka została przekazana pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który również został wezwany na miejsce. Kobieta została zabrana przez medyków do szpitala. Działania strażaków trwały 35 minut.
 
 
22.04.2023 - ul. Stawna - pożar trawy (akcja nr 119)
22 kwietnia strażacy z jednostki OSP Swarzędz w sile dwóch zastępów zostali zadysponowani po godzinie 21.00 do pożaru trawy, który miał miejsce na ul. Stawnej. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar o obszarze ok. 200 m2. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na jeszcze większy teren. Po ok. 30 minutach strażacy skończyli działania i wrócili do bazy.
 
 
23.04.2023 - ul. Morelowa - pożar pustostanu (akcja nr 120)
23 kwietnia po godzinie 12.00 strażacy z jednostki OSP Swarzędz otrzymali wezwanie, które dotyczyło pożaru w pustostanie na ul. Morelowej. Do działań zadysponowano także strażaków z jednostki JRG-3. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że pali się łóżko/materac w jednym z pomieszczeń. Na szczęście pożar udało się strażakom szybko opanować i nie doprowadzić do jego rozprzestrzenienia. Zagrożenie stanowiły również gęsto rosnące zarośla wokół budynku. Gdyby ogień przeniósł się poza budynek sytuacja mogłaby stać się trudna do opanowania. Podczas pożaru zarówno w pustostanie jak i wokół budynku nikt nie przebywał. Akcja gaśnicza trwała 30 minut, następnie jednostki wróciły do bazy.
 
 
23.04.2023 - Poznań, ul. Warszawska - wypadek motocyklu z autem osobowym (akcja nr 121)
23 kwietnia cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały wezwane do wypadku, w którym udział brał motocykl oraz auto osobowe. Pierwotne zgłoszenie dotyczyło adresu w Swarzędzu na ul. Poznańskiej, jednak po przybyciu pierwszych jednostek okazało się, że zdarzenie ma miejsce w Poznaniu na ul. Warszawskiej. Konieczne było również wezwanie Zespołu Ratownictwa Medycznego, ponieważ kierujący motocyklem odniósł obrażenia i wymagał transportu do szpitala. Zadysponowano także patrol Policji, którego zadaniem było wyjaśnienie przyczyn powstania całego zdarzenia. Działania strażaków trwały 20 minut i polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów. Podczas wykonywania czynności przez służby ratownicze wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym.

Źrodło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.