partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to osiem akcji.

Interwencje w skrócie:
 
07.08.2023 – ul. Poznańska – powalone drzewo (akcja nr 263)
08.08.2023 - os. Czwartaków - pożar wiaty śmietnikowej - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 264)
08.08.2023 - Jasin, ul. Rabowicka - uruchomiony system ppoż. - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 265)
09.08.2023 - Sarbinowo, ul. Długa - samochód osobowy uderzył w drzewo (akcja nr 266)
10.08.2023 - ul. Polna - pomoc w otwarciu mieszkania - nie podjęto działań (akcja nr 267)
12.08.2023 - Poznań, ul. Jana Pawła II/j. Maltańskie - człowiek pod wodą (akcja nr 268)
13.08.2023 - ul. Polna - pożar auta osobowego - brak oznak pożaru - awaria auta (akcja nr 269)
13.08.2023 - Jasin, ul. Poznańska/DK nr 92 - auto osobowe w rowie (akcja nr 270)
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
09.08.2023 - Sarbinowo, ul. Długa - samochód osobowy uderzył w drzewo (akcja nr 266)
9 sierpnia strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani ok. godziny 7.00 do miejscowości Sarbinowo na ul. Długą, gdzie doszło do wypadku drogowego. Po przybyciu strażaków na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że auto osobowe zjechało z drogi i uderzyło w drzewo. Na wskutek tego zdarzenia jedna osoba poszkodowana została zabrana do szpitala przez wezwany również na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz uszkodzonego auta. Okoliczności powstania zdarzenia drogowego bada Policja, która również została zadysponowana do Sarbinowa na ul. Długą. Działania strażaków trwały 50 minut.
 
 
12.08.2023 - Poznań, ul. Jana Pawła II/j. Maltańskie - człowiek pod wodą (akcja nr 268)
12 sierpnia chwilę po godzinie 22.00 strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali zadysponowani do Poznania na ul. Jana Pawła II (jezioro Maltańskie), gdzie według zgłoszenia jedna osoba miała potrzebować pomocy na akwenie wodnym. Strażacy w sile dwóch zastępów wraz z pontonem ratowniczym, który jest na wyposażeniu jednostki udali się niezwłocznie na miejsca zdarzenia. Po dotarciu nad j. Maltańskie okazało się, że topiąca się osoba była już pod wodą. Akcja ratownicza zamieniła się w akcję poszukiwawczą. Przystąpiono do przeszukiwania całego obszaru, jednak dzięki dostępności specjalistycznego sprzętu (sonar) udało się zlokalizować prawdopodobne miejsce położenia osoby poszukiwanej. W celu sprawdzenia wskazanego miejsca wysłany został nurek ze specjalistycznej grupy wodno - nurkowej JRG-1. Niestety wydobyty na brzeg poszukiwany mężczyzna nie dawał oznak życia. Obecni na miejscu medycy z Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdzili zgon. Na miejscu pracowało łącznie osiem zastępów straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, OSP Mosina, JRG-1, JRG-7 a także Oficer Operacyjny Miasta Poznania i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wezwano również Policję oraz Prokuratora. Strażacy ze Swarzędza swoje działania zakończyli po upływie 145 minut od zaalarmowania.
 
13.08.2023 - Jasin, ul. Poznańska/DK nr 92 - auto osobowe w rowie (akcja nr 270)
 Łącznie cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane 13 sierpnia po godzinie 19.00 do Jasinia na ul. Poznańską, gdzie na Drodze Krajowe nr 92 doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Strażacy otrzymali zgłoszenie, że w tym miejscu doszło do wypadku z udziałem auta osobowego, które miało wypaść z drogi i zatrzymać się w rowie. Po dotarciu jednostek na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że rzeczywiście auto wypadło z drogi i znalazło się w rowie, jednak na szczęście po przebadaniu przez obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego nikt nie wymagał transportu do szpitala. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz uszkodzonego auta. Podczas prowadzenia działań wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym, a na miejsce wezwano także patrol Policji, który prowadził czynności wyjaśniające przyczyny powstania kolizji. Działania strażaków trwały 35 minut.
 
 
Źródło: OPS Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.