partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to osiem akcji ratowniczych.

Interwencje w skrócie:
 
29 VIII 2023 - ul. Morelowa - owady błonkoskrzydłe (akcja nr 295)
29 VIII 2023 - os. Zygmunta III Wazy - próba samobójcza - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 296)
29 VIII 2023 - os. Działyńskiego - pożar śmieci znajdujących się przy wiacie śmietnikowej (akcja nr 297)
30 VIII 2023 - ul. Kwaśniewskiego - kolizja z udziałem trzech aut osobowych (akcja nr 298)
01 IX 2023 - ul. Wrzesińska - kolizja z udziałem trzech aut osobowych (akcja nr 299)
01 IX 2023 - Paczkowo, ul. Średzka - usuwanie substancji ropopochodnej (akcja nr 300)
01 IX 2023 - os. Kościuszkowców - Nagłe Zatrzymanie Krążenia/NZK - zgon (akcja nr 301)
03 IX 2023 - j. Swarzędzkie - zabezpieczenie miejsca, w którym znaleziono przedmiot przypominający pocisk (akcja nr 302)
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
30 VIII 2023 - ul. Kwaśniewskiego - kolizja z udziałem trzech aut osobowych (akcja nr 298)
Do groźnego zdarzenia komunikacyjnego doszło 30 sierpnia przed godziną 15.00 na ul. Kwaśniewskiego. Natychmiast w rejon działań zostały skierowane trzy zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3.  Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że doszło do kolizji z udziałem trzech aut osobowych. Na szczęście wśród uczestników kolizji nie było osób poszkodowanych wymagających specjalistycznej opieki medycznej. Wszystkie osoby zostały przebadane na miejscu przez zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego. Wezwano także patrol Policji, który prowadził czynności wyjaśniające okoliczności powstania zdarzenia drogowego na ul. Kwaśniewskiego. Obecni na miejscu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz rozbite pojazdy. Na czas prowadzenia działań wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. Działania strażaków trwały 45 minut.
 
01 IX 2023 - ul. Wrzesińska - kolizja z udziałem trzech aut osobowych (akcja nr 299)
1 września trzy zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane po godzinie 8.00 na ul. Wrzesińską do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem trzech aut osobowych. Na miejsce skierowano również Zespół Ratownictwa Medycznego, ponieważ z pierwszych informacji wynikało, że na miejscu są osoby poszkodowane. Na szczęście po przebadaniu przez medyków osób biorących udział w zdarzeniu nie stwierdzono potrzeby transportu do szpitala. W rejon działań ratowniczych wezwano również patrol Policji, który podjął czynności wyjaśniające okoliczności powstania kolizji. Działania strażaków polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów trwały 60 minut. Na czas prowadzenia działań wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym.
 
01 IX 2023 - os. Kościuszkowców - Nagłe Zatrzymanie Krążenia/NZK - zgon (akcja nr 301)
1 września strażacy z jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani po godzinie 21.00 na os. Kościuszkowców, gdzie w jednym z mieszkań doszło u jednego z domowników do Nagłego Zatrzymania Krążenia. Przybyli na miejsce strażacy natychmiast przystąpili do Resuscytacji Krążeniowo - Oddechowej u poszkodowanego. Po chwili na miejscu pojawił się również Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy wspólnie walczyli o przywrócenie funkcji życiowych u nieprzytomnego i nieoddychającego mężczyzny. Niestety pomimo długotrwałych prób reanimacyjnych odstąpiono od czynności ratowniczych. Obecni na miejscy medycy stwierdzili zgon. Strażacy po upływie 70 minut od zadysponowania zakończyli działania i wrócili do swojej bazy. W ostatnich dniach to niestety kolejna interwencja strażaków na os. Kościuszkowców do osoby, u której wystąpiło Nagłe Zatrzymanie Krążenia skutkujące stwierdzeniem zgonu.
 
03 IX 2023 - j. Swarzędzkie - zabezpieczenie miejsca, w którym znaleziono przedmiot przypominający pocisk (akcja nr 302)
3 września dwa zastępy straży pożarnej z jednostki OSP Swarzędz zostały zadysponowane chwilę po godzinie 16.00 do zgłoszenia, które dotyczyło znalezienia starego przerdzewiałego przedmiotu przypominającego sporych rozmiarów pocisk. Przedmiot został znaleziony przez przypadkową osobę w rejonie swarzędzkiej przystani jeziora Swarzędzkiego. Obecni na miejscu strażacy zabezpieczyli teren do czasu przybycia funkcjonariuszy Policji, którzy następnie przejęli znalezisko. Strażacy z jednostki OSP Swarzędz nie posiadają informacji na temat ewentualnego zagrożenia wynikającego z faktu znalezionego przedmiotu. Działania strażaków trwały 50 minut.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.