partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to cztery akcje.

Interwencje w skrócie:
 
15.11.2023 - Zalasewo, ul. Siewna - zabezpieczenie lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (akcja nr 390)
18.11.2023 - os. Raczyńskiego - pożar auta w garażu (akcja nr 391)
18.11.2023 - Jasin, ul. Poznańska - wypadek dwóch aut osobowych (akcja nr 392)
18.11.2023 - os. Dąbrowszczaków - przewrócone drzewo na chodnik i parking (akcja nr 393)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
15.11.2023 - Zalasewo, ul. Siewna - zabezpieczenie lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (akcja nr 390)
Dwa zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane 15 listopada po godzinie 12.00 do Zalasewa na ul. Siewną w celu zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który został wysłany z powodu braku wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego. Pod wskazanym adresem znajdowała się osoba, do której wezwano pomoc medyczną. Po wylądowaniu śmigłowca w wyznaczonym miejscu załoga LPR udała się do pacjenta, którego dokładnie przebadano. Decyzją medyków mężczyzna został zabrany do szpitala. Działania strażaków trwały 40 minut.
 
18.11.2023 - os. Raczyńskiego - pożar auta w garażu (akcja nr 391)
 Łącznie cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostało zadysponowanych do groźnego pożaru, który miał miejsce 18 listopada na os. Raczyńskiego. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że doszło do pożaru auta osobowego, który stał zaparkowany w garażu zlokalizowanym przy domu jednorodzinnym. Strażacy niezwłocznie przystąpili do akcji gaśniczej. Na szczęście sprawnie przeprowadzone działania zażegnały niebezpieczeństwo. Strażakom udało się opanować pożar auta i nie doprowadzić do jego rozprzestrzenienia na cały dom, co na pewno spowodowałoby znacznie większe straty materialne. Niestety sporemu uszkodzeniu uległ jednak pojazd. W pożarze na os. Raczyńskiego nikt nie ucierpiał. Działania strażaków zostały zakończone po upływie 60 minut.
 
18.11.2023 - Jasin, ul. Poznańska - wypadek dwóch aut osobowych (akcja nr 392)
Do groźnego wypadku z udziałem dwóch aut osobowych doszło 18 listopada po godzinie 18.00 w Jasiniu na ul. Poznańskiej. W rejon działań natychmiast zostały skierowane cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów, w wyniku którego poszkodowana została jedna osoba. Zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał pacjenta do szpitala na dalsze badania. Działania strażaków trwały 85 minut i polegały m.in. na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów, a także udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia medyków. Wezwano patrol Policji, który prowadził czynności wyjaśniające przyczyny powstania wypadku. Na czas prowadzenia działań wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym.
 
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.