partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to 10 akcji.

Interwencje w skrócie:
 
19.02.2024 - Rabowice, ul. Komandoria - wypompowanie wody z zalanej ulicy (akcja nr 76)
20.02.2024 - os. Dąbrowszczaków - pożar śmietnika - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 77)
20.02.2024 - os. Kościuszkowców - pożar wiaty śmietnikowej (akcja nr 78)
21.02.2024 - Sarbinowo - pożar pokoju - jednostka zawrócona podczas dojazdu (akcja nr 79)
23.02.2024 - Rabowice, ul. Komandoria - wypompowanie wody z zalanej posesji (akcja nr 80)
23.02.2024 - ul. Wilkońskich - podtrucie tlenkiem węgla (akcja nr 81)
24.02.2024 - Rabowice, ul. Komandoria - wypompowanie wody z zalanej posesji (akcja nr 82)
25.02.2024 - Rabowice, ul. Komandoria - wypompowanie wody z zalanej ulicy (akcja nr 83)
25.02.2024 - ul. Zacisze - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta do karetki (akcja nr 84)
25.02.2024 - os. Kościuszkowców - pożar śmietników (akcja nr 85)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
20.02.2024 - os. Kościuszkowców - pożar wiaty śmietnikowej (akcja nr 78)
Dwa zastępy straży pożarnej z jednostki OSP Swarzędz zostały zadysponowane 20 lutego po godzinie 3.00 w nocy na os. Kościuszkowców, gdzie doszło do dużego pożaru wiaty śmietnikowej. Przybyłe na miejsc zastępy straży pożarnej natychmiast przystąpiły do akcji gaśniczej. W tym momencie pożar był już mocno rozwinięty. W pobliżu znajdował się także budynek handlowy oraz zaparkowane auta, które również były zagrożone pożarem. Pod wpływem wysokiej temperatury w budynku handlowym popękały szyby. Niestety pomimo szybko podjętych działań wiata śmietnikowa uległa całkowitemu spaleniu. W środku znajdowało się około 10 pojemników na śmieci. Na miejsce wezwano również patrol Policji. Działania gaśnicze trwały 60 minut.
 
 
23.02.2024 - ul. Wilkońskich - podtrucie tlenkiem węgla (akcja nr 81)
23 lutego w godzinach nocnych strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali zadysponowani na ul. Wilkońskich, gdzie istniało podejrzenia podtrucia tlenkiem węgla jednego z mieszkańców, który podczas kąpieli stracił przytomność. Mężczyzna został znaleziony przez rodzinę, która następnie zadzwoniła na numer alarmowy. Przybyli na miejsce strażacy niezwłocznie przystąpili do działań. Przy użyciu specjalistycznych czujników wielogazowych dokładnie sprawdzono pomieszczenia. Na czas prowadzenia działań wszyscy mieszkańcy zostali ewakuowani w miejsce bezpieczne, natomiast poszkodowanym zajęli się medycy z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po upewnieniu się przez strażaków, że zagrożenie zostało całkowicie zażegnane zakończono działania, które trwały 40 minut, natomiast domownicy powrócili do mieszkania.
 
 
25.02.2024 - ul. Zacisze - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta do karetki (akcja nr 84)
25 lutego jeden zastęp straży pożarnej z jednostki OSP Swarzędz został zadysponowany po godzinie 21.00 na ul. Zacisze do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który był na miejscu u pacjenta, u którego nastąpiło Nagłe Zatrzymanie Krążenia, prawdopodobnie w wyniku podtrucia tlenkiem węgla. Mężczyzna został znaleziony przez domowników nieprzytomny w łazience. Obecni na miejscu ratownicy przy użyciu systemu kompresji klatki piersiowej LUCAS prowadzili resuscytację krążeniowo - oddechową. W tym czasie strażacy przy użyciu specjalistycznych czujników wielogazowych dokładnie sprawdzili pomieszczenia. Strażacy pomogli także ewakuować nieprzytomnego mężczyznę do karetki, którą następnie został zabrany do szpitala. Po ponownym sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem stężenia tlenku węgla w powietrzu, w którym nadal znajdował się niebezpieczny poziomu tego groźnego związku chemicznego, pozostali domownicy dostali zalecenie, aby nie przebywać w lokalu do czasu sprawdzenia pieca gazowego przez serwisanta. Działania zakończono po 75 minutach.
 
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.