partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu swarzędzcy ochotnicy wyjeżdżali do 8 akcji.

Interwencje w skrócie:
 
14.06.2022 - Jasin, ul. Rabowicka - uruchomiony system ppoż. - brak zagrożenia 
15.06.2022 - os. Kościuszkowców - pomoc ZRM w zniesieniu pacjentki do karetki 
16.06.2022 - ul. Poznańska - pożar dwóch hulajnóg 
16.06.2022 - Jasin, ul. Rabowicka - pożar trawy 
18.06.2022 - Zalasewo, ul. Serdeczna - pomoc ZRM w zniesieniu pacjenta do karetki 
18.06.2022 - ul. Gryniów - pożar śmietnika
18.06.2022 - ul. Szumana - zadymienie nad lasem - nie stwierdzono zagrożenia 
19.06.2022 - Garby, ul. Transportowa - pożar autobusu w komorze silnika, ugaszone przed przybyciem 
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
 
16.06.2022 - ul. Poznańska - pożar dwóch hulajnóg 
Do nietypowego zdarzenia doszło w dniu 16 czerwca w godzinach nocnych. Dwa zastępy straży pożarnej z jednostki OSP Swarzędz zostały zadysponowane do pożaru dwóch hulajnóg, który miał miejsce na ul. Poznańskiej na jednym z przystanków autobusowych. Strażakom udało się sprawnie opanować sytuację i zabezpieczyć teren zdarzenia. Po upływie 25 minut strażacy skończyli swoje działania i wrócili do bazy.
 
 
16.06.2022 - Jasin, ul. Rabowicka - pożar trawy 
16 czerwca strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali zadysponowani chwilę przed godziną 16:00 do miejscowości Jasin na ul. Rabowicką do pożaru trawy. Na miejscu okazało się, że powstanie pożaru jest wynikiem iskrzenia ze stacji transformatorowej. Pożar został zlokalizowany w dwóch miejscach. Niestety uszkodzony został również samochód zaparkowany blisko całego zdarzenia. Spaleniu uległo łącznie ok. 100 m2 obszaru. Na miejsce wezwano także patrol Policji i Pogotowie Energetyczne. Strażacy po niespełna godzinie zakończyli swoje działania.
 
 
19.06.2022 - Garby, ul. Transportowa - pożar autobusu w komorze silnika, ugaszone przed przybyciem 
Do groźnego zdarzenia doszło w dniu 19 czerwca w zajezdni autobusowej w miejscowości Garby na ul. Transportowej. Strażacy z jednostki OSP Swarzędz otrzymali wezwanie chwilę przed godziną 22:00, a zgłoszenie dotyczyło pożaru autobusu. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że nastąpił pożar w komorze silnika jednego z autobusów znajdujących się w zajezdni. Na szczęście w czasie pożaru na pokładzie nie było pasażerów. Dzięki szybkiej interwencji pracowników zakładu udało się opanować sytuację przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej. Mimo wszystko pojazd został dokładnie sprawdzony tak, aby nie doszło do ponownego powstania zagrożenia. Działania strażaków trwały 45 minut.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.