partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to dziesięć akcji.

Interwencje w skrócie:
 
03.04.2024 - Garby, ul. Łozinowa - zgłoszenie z systemu eCall - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 117)
03.04.2024 - skrzyżowanie ul. Cieszkowskiego z ul. Cmentarną - wypadek z udziałem motocyklisty i auta osobowego (akcja nr 118)
03.04.2024 - Poznań, ul. Borówki - pożar altany na terenie ogródków działkowych (akcja nr 119)
04.04.2024 - os. Cegielskiego - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta do karetki (akcja nr 120)
04.04.2024 - Garby, ul. Łozinowa - zgłoszenie z systemu eCall - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 121)
05.04.2024 - ul. M. Reja - zgłoszenie z systemu eCall - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 122)
05.04.2024 - ul. Rynek - załączona czujka czadu - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 123)
06.04.2024 - Garby, ul. Łozinowa - zgłoszenie z systemu eCall - nie stwierdzono zagrożenia (akcja nr 124)
06.04.2024 - os. Kościuszkowców - pomoc w otwarciu mieszkania - nie podjęto działań (akcja nr 125)
08.04.2024 - Sarbinowo, ul. Chmielna - pożar pokoju w budynku jednorodzinnym (akcja nr 126)
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
 
03.04.2024 - skrzyżowanie ul. Cieszkowskiego z ul. Cmentarną - wypadek z udziałem motocyklisty i auta osobowego (akcja nr 118)
Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty i auta osobowego doszło 3 kwietnia po godzinie 17.00 na skrzyżowaniu ul. Cieszkowskiego z ul. Cmentarną. W rejon działań natychmiast zostały skierowane cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że kierujący motocyklem doznał poważnych obrażeń, co spowodowało u niego zatrzymanie krążenia. Resuscytacji podjęli się obecni na miejscu zdarzenia świadkowie, w tym kilku strażaków ochotników będących w pobliżu. Czynności ratownicze były kontynuowane przez przybyłych strażaków i ratowników medycznych. Niestety pomimo długotrwałej walki o życie mężczyzny nie udało się przywrócić u niego czynności życiowych. Strażacy z jednostki OSP Swarzędz zakończyli swoje działania po czterech godzinach. Oprócz prowadzenia resuscytacji u osoby poszkodowanej zadaniem strażaków było także zabezpieczenie miejsca zdarzenia i uszkodzonych pojazdów a także neutralizacja rozlanych płynów ropopochodnych. Na miejscu trwały prowadzone przez Policję czynności wyjaśniające przyczyny powstania wypadku. Na czas prowadzenia działań wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. 
 
 
03.04.2024 - Poznań, ul. Borówki - pożar altany na trenie ogródków działkowych (akcja nr 119)
Cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, JRG-2, JRG-3 oraz JRG-6 zostały zadysponowane do pożaru altany, który miał miejsce 3 kwietnia po godzinie 19.00 w Poznaniu na ul. Borówki. Po przybyciu na miejsce strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Na miejsce wezwano także patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, ponieważ jak wynikało z relacji świadków w środku mogła znajdować się osoba wołająca o pomoc. Na szczęście po przeszukaniu wnętrza altany przez strażaków nie znaleziono nikogo w środku. Strażacy z jednostki OSP Swarzędz po 65 minutach zakończyli swoje działania i wrócili do bazy.
 
 
08.04.2024 - Sarbinowo, ul. Chmielna - pożar pokoju w budynku jednorodzinnym (akcja nr 126)
Łącznie cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, OSP Biskupice oraz JRG-3 zostały zadysponowane do pożaru pokoju w domu jednorodzinnym, który miał miejsce 8 kwietnia po godzinie 5.00 nad ranem w Sarbinowie na ul. Chmielnej. Po przybyciu strażaków na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że do pożaru doszło w jednym z pomieszczeń na poddaszu. Strażakom szybko udało się opanować sytuację i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na cały budynek. Na szczęście w pożarze na ul. Chmielnej nikt nie ucierpiał. Na miejsce wezwano także patrol Policji. Działania strażaków trwały 70 minut.
 
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.