partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu swarzędzcy ochotnicy interweniowali 11 razy.

Interwencje w skrócie:
 
27.06.2022 - ul. Poznańska - pożar trawy i krzaków 
27.06.2022 - os. Kościuszkowców - pożar autobusu w komorze silnika 
27.06.2022 - ul. Poznańska - uruchomienie systemu ppoż. - nie stwierdzono zagrożenia 
27.06.2022 - os. Raczyńskiego - owady błonkoskrzydłe 
27.06.2022 - ul. Stawna - pożar opon 
28.06.2022 - Garby, ul. Transportowa - pochylone drzewo na drogę - nie stwierdzono zagrożenia 
28.06.2022 - Gortatowo, ul. Chlebowa - pożar skrzynki elektrycznej przy posesji 
29.06.2022 - ul. Piaski - usuwanie substancji ropopochodnej 
30.06.2022 - ul. Dworcowa - rozcięcie obrączki z opuchniętego palca 
30.06.2022 - Jasin, ul. Rabowicka - zabezpieczenie lądowiska LPR 
01.07.2022 - Zalasewo, ul. Sielska - owady błonkoskrzydłe 
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
 
27.06.2022 - ul. Poznańska - pożar trawy i krzaków 
Dwa zastępy strażaków z jednostki OSP Swarzędz walczyły z nocnym pożarem trawy i krzaków, który miał miejsce 27 czerwca chwilę po północy na ul. Poznańskiej. Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że ogniem objęte było ok. 100 m2 terenu. Strażacy przez godzinę walczyli z pożarem, aż udało się go opanować i nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia. Po zakończeniu akcji strażacy wrócili do bazy.
 
 
27.06.2022 - os. Kościuszkowców - pożar autobusu w komorze silnika 
Do kolejnego w ostatnich tygodniach pożaru autobusu doszło tym razem w dniu 27 czerwca na os. Kościuszkowców przy tak zwanej "zajezdni autobusowej". Łącznie cztery zastępy straży pożarnej zostały skierowane w miejsce zdarzenia. Na szczęście jak się okazało po przybyciu strażaków pożar w komorze silnika udało ugasić się jeszcze przed przybyciem ratowników z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3. Dokładnie jednak sprawdzono pojazd, aby mieć pewność, że sytuacja jest opanowana. Po niespełna godzinie zastępy wróciły do swoich jednostek.
 
 
27.06.2022 - ul. Stawna - pożar opon 
Do kolejnego "nocnego" pożaru w okolicach ul. Poznańskiej tym razem doszło na ul. Stawnej. Strażacy z jednostki OSP Swarzędz otrzymali zgłoszenie przed północą, które dotyczyło pożaru opon. Dwa zastępy strażaków ze Swarzędza w niespełna 30 minut skutecznie poradzili sobie z powstałym pożarem, następnie wrócili do bazy. 
 
 
28.06.2022 - Gortatowo, ul. Chlebowa - pożar skrzynki elektrycznej przy posesji 
Dwa zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane do pożaru skrzynki elektrycznej znajdującej się przy posesji w Gortatowie na ul. Chlebowej. Na miejsce zadysponowano również Pogotowie Energetyczne. Sytuację udało się szybko opanować. Strażacy oraz pracownicy Pogotowia Energetycznego dokładnie jeszcze sprawdzili urządzenie tak, aby nie doszło do ponownego powstania pożaru. Działania strażaków trwały 40 minut i skończyły się chwilę po godzinie 10:00.
 
 
30.06.2022 - ul. Dworcowa - rozcięcie obrączki z opuchniętego palca 
30 czerwca w remizie jednostki OSP w Swarzędzu po raz kolejny pojawiła się osoba z opuchniętym palcem, co było spowodowane zbyt ciasną obrączką. Konieczne było więc rozcięcie obrączki za pomocą specjalnych nożyc. Po usunięciu problematycznej biżuterii Pani mogła odetchnąć z ulgą, a strażacy z jednostki ze Swarzędza pokazali, że walczą nie tylko z pożarami. :) 
 
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.