partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu swarzędzcy strażacy interewniowali do pożarów, sprawdzenia zgłoszeń o załączonych alarmach ppoż oraz pomagali w akcjach ratunkowych policji.

    28 października swarzędzcy strażacy interweniowali po godzinie 22 na terenie byłych SFM (Swarzędzkich Fabryk Mebli), gdzie paliły się śmieci oraz trawa. Interweniowały dwa zastępy OSP Swarzędz.
    29 października przed godziną 6 rano ochotnicy interweniowali na os. Dąbrowszczaków, gdzie zostali zadysponowani do pomocy policji w otwarciu mieszkania. Tego dnia pojawił się duży problem z dojazdem do miejsca zdarzenia. Strażacy musieli cały sprzęt medyczny i do otwierania drzwi przenieść dość długi dystans do bloku, aby potem wbiec na drugie piętro. Jeden ze źle zaparkowanych pojazdów uniemożliwił przejazd przez całą ulicę. Decydowały centymetry.
    30 października strażacy ze Swarzędza oraz Antoninka zostali zadysponowani do monitoringu ppoż w Rabowicach na ul. Średzkiej. Alarm okazał się być fałszywym.
    31 października wpłynęło zgłoszenie o załączonym alarmie ppoż w jednej z firm produkcyjnych na ul. Rabowickiej. Po sprawdzeniu obiektu okazało się, że alarm jest na szczęście fałszywy.
    2 listopada strażacy interweniowali trzykrotnie. Pierwszy wyjazd dotyczył otwarcia mieszkania, gdzie było prawdopodobieństwo targnięcia się na swoje życie mieszkanki z os. Cegielskiego. Po wejściu do mieszkania nikogo w nim nie zastano. Dalsze czynności prowadzi policja. Na miejscu były obecne trzy zastępy Straży Pożarnej: ze Swarzędza oraz Poznania. Chwilę po powrocie do bazy strażacy wyjechali do zdarzenia dotyczącego załączonego monitoringu ppożw jednej z firm w Łowęcinie. I tym razem alarm okazał się być fałszywym. Trzecim wyjazdem okazał się pożar śmietnika na pętli autobusowej na os. Kościuszkowców. Po rozpoznaniu okolicy pętli nie stwierdzono żadnych oznak pożaru.

Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.