partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Ostatni tydzień dla swarzędzkich strażaków okazał się dość pracowity. Interweniowali do wypadków, pożarów, a także pomagali w akcjach ratunkowych policji oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego.

     06.11. strażacy ze Swarzędza współpracowali z innymi służbami mundurowymi. Pierwsze zdarzenie w godzinach porannych dotyczyło pomocy policji w otwarciu mieszkania na os. Kościuszkowców. Drugie zdarzenie w godzinach popołudniowych dotyczyło pomocy Zespołowi Ratownictwa medycznego w wyniesieniu poszkodowanego z ciasnego mieszkania i zniesienia go do karetki. 
    07.11. strażacy ponownie interweniowali przy otwarciu mieszkania na ul. Mickiewicza, a za drugim razem pomagali pogotowiu w Rabowicach na ul. Olszynowej. Ostatnim zdarzeniem tego dnia była kolizja busa i samochodu osobowego w Kruszewni. Kolizja spowodowała spore utrudnienia w ruchu dla samochodów na trasie Swarzędz-Gowarzewo. Na miejscu były dwie jednostki z Poznania oraz jednostka z Gowarzewa. 
    Kolejna interwencja w dniu 8 listopada była związana ze zwisającymi gałęziami nad chodnikiem na ul. Piotra Skargi. Była to 400. akcja swarzędzkich strażaków w tym roku. Drugim zdarzeniem tego dnia była plama oleju na ulicy Dworcowej. Plama miała długość ok. 400 m. 
     09.11. w godzinach wieczornych miała miejsce kolizja dwóch aut osobowych na skrzyżowaniu w miejscowości Jasin, przy wyjeździe ze stacji benzynowej i galerii handlowej. Niestety kolizje w tym miejscu, pomimo sygnalizacji świetlnej zdarzają się dość często. Kierowcy zamyśleni jadąc DK92 niejednokrotnie przejeżdżają skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kolejnym zdarzeniem tego dnia był pożar altany na działkach ROD przy ul. Poznańskiej. Na miejscu były dwa zastępy swarzędzkich strażaków oraz dwa zastępy strażaków z Antoninka. 
   10.11. dla strażaków zaczął się tuż po północy. O godzinie 0:15 swarzędzcy strażacy zostali wezwani do dogaszenia pogorzeliska altany po działkach ROD na ul. Poznańskiej. Tego dnia dwa zastępy naszych strażaków interweniowały w Zalasewie na ul. Równej. W jednym z domów rodzinnych zapaliła się w kominie sadza. Najczęstszą przyczyną tego typu pożarów jest brak przeglądów kominiarskich, nie czyszczenie komina i palenie materiałami opałowymi słabej jakości. 

    W tym tygodniu w jednostce został przeprowadzony przegląd techniczny pojazdów i sprzętu jednostki OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 
Stan techniczny pojazdów i sprzętu jak co roku został oceniony bardzo wysoko! 

Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.