partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Akcje ratownicze strażaków OSP Swarzędz w ubiegłym tygodniu.

2.04.2019r. 
O godzinie 04:30 swarzędzcy strażacy zostali zadysponowani do zadymienia w mieszkaniu. Na szczęście okazało się, że przyczyną zadymienia była tylko przypalona potrawa w garnku. W trakcie dojazdu na miejsce jednostka została zawrócona, ponieważ siły i środki na miejscu były wystarczające. 
 
04.04.2019r. 
Strażacy interweniowali dwukrotnie przy pożarach drzew. Zdarzenia te miały miejsce bardzo blisko siebie. 
 
05.04.2019r. 
Wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów błonkoskrzydłych w systemie alarmowym na budynku jednorodzinnym. Po rozpoznaniu zadysponowano jednostkę JRG-3, która specjalizuje się w usuwaniu tego typu zagrożeń. 
W godzinach wieczornych 2 zastępy OSP Swarzędz zostały zadysponowane do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z ul. Tabaki. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, jedno przewróciło się na bok. Żadna z osób biorących udział w wypadku nie wymagała opieki medycznej. Przyczyny zdarzenia ustala policja. 
 
06.04.2019r. 
W godzinach rannych jednostka OSP Swarzędz otrzymała zgłoszenie o znajdujących się owadach błonkoskrzydłych w skrzynce gazowej. 
Tego samego dnia po południu w Paczkowie, na ul. Średzkiej lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku z czym OSP Swarzędz wraz z OSP Kostrzyn zostały zadysponowane do zabezpieczenia miejsca lądowania. 
W drodze powrotnej do bazy drogą radiową strażacy zostali zadysponowani na Os. Działyńskiego do rozpoznania zagrożenia - owady błonkoskrzydłe. 
 
07.04.2019r. 
W nocy na Os. Raczyńskiego paliły się śmieci. Spaleniu uległy odpady wielkogabarytowe, przyniesione z pobliskiej wiaty śmietnikowej. Na miejscu działało OSP Swarzędz wraz z Policją.
 
Późnym wieczorem doszło do pożaru trzciny przy jeziorze Swarzędzkim. Spaleniu uległo ok. 1000m2. Przypominamy o zakazie wypalania traw oraz nieużytków rolnych. 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.