partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu jednostka OSP Swarzędz odnotowała 2 wyjazdy.

 
11.07.2022 - ul. Dworcowa - NZK 
 
Ok. godziny 14:30 pod siedzibę jednostki OSP w Swarzędzu na ul. Dworcową podjechało auto, w którym znajdowała się starsza osoba, u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia (NZK). Natychmiast zaalarmowani strażacy po wyjęciu pasażerki z auta przystąpili do resuscytacji krążeniowo - oddechowej u nieprzytomnej osoby. W międzyczasie na miejsce zdarzenia do pomocy przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego oraz strażacy z jednostki JRG-3. Ratownicy przez ok. 20 minut walczyli na miejscu o przywrócenie czynności życiowych u kobiety, następnie Pani została zabrana przez ZRM do szpitala w Poznaniu, gdzie również podczas transportu w dalszym ciągu trwała resuscytacja u poszkodowanej osoby. 
 
 
14.07.2022 - Garby, ul. Podleśna - powalone drzewo na drogę
 
Chwilę przed godziną 15:00 strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali zadysponowani do miejscowości Garby na ul. Podleśną, gdzie powalone drzewo na drogę stwarzało zagrożenie oraz blokowało przejazd pojazdom. Strażacy po przybyciu na miejsce usunęli drzewo, następnie ruch został w pełni przywrócony. Działania strażaków trwały 40 minut.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.