partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu swarzędzcy strażacy interweniowali do zdarzań drogowych, pożaru i załączonego alarmu ppoż.

   27.01.2020 r. o godz. 9:30 swarzędzcy strażacy zostali wezwani do monitoringu przeciwpożarowego w jednej z hal na ul. Rabowickiej. Po rozpoznaniu zagrożenia nie stwierdzono.
Podobne zgłoszenie wpłynęło w dniu 29.01. o godz. 5:35. Tym razem również zagrożenia nie stwierdzono.
   Kolejny alarm rozległ się w dniu 30.01.2020 r. o godz. 10:00. Strażacy zostali wezwani do neutralizacji plamy ropopochodnej na DK92 od skrzyżowania Poznańska/Kirkora w kierunku Poznania. Po dokonaniu sorpcji plamy o długości ok 200m, która zagrażała jeżdżącym dość szybko na tym odcinku kierowcom strażacy wrócili do swojej remizy. Tego dnia oba zastępy swarzędzkich strażaków wyjechały do pożaru instalacji elektrycznej w budynku wielorodzinnym na ul. Kilińskiego. Cała przestrzeń podsufitowa, miejsce zwarcia, została dokładnie sprawdzona kamerą termowizyjną czy po ugaszeniu źródła pożaru nie rozprzestrzenił się on w jakieś zakamarki.
   Ostatni dzień stycznia dla swarzędzkich strażaków zakończył się dwoma wyjazdami. Pierwszy alarm rozległ się o 10:30, aby pomóc policji w otwarciu mieszkania na os. Dąbrowszczaków. Po rozpoznaniu i otwarcia mieszkania w środku zostały znalezione 2 osoby. Jedna z nich niestety już nie żyła od dłuższego czasu, druga została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Drugi alarm tego dnia rozległ się o 14:15, aby pomóc osobom poszkodowanym w kolizji drogowej dwóch aut oobowych, która miała miejsce na ul. Rabowickiej. Po rozpoznaniu i przebadaniu poszkodowanych przez Zespół Ratownictwa Medycznego żaden z poszkodowanych nie został zabrany do szpitala.

Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.