partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Ostatni tydzień dla swarzędzkich strażaków okazał się dość spokojny. Ochotnicy interweniowali do wypadku, pożarów śmieci, usuwali skutki wichur.

   19 lutego o 8:45 oba zastępy wyjechały do wypadku na skrzyżowaniu Polna/Cieszkowskiego. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów osobowych jedna osoba została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Przez ponad dwie godziny ruch przez jedno z głównych skrzyżowań w Swarzędzu był bardzo utrudniony. W celu zapewnienia bezpieczeństwa strażakom działającym na miejscu zdarzenia ruch od strony Kostrzyna został poprowadzony objazdami, a od strony Poznania zwężony do jednego pasa. Przyczyny wypadku bada Wydział Ruchu Drogowego Policji w Poznaniu. Z miejsca wypadku o 10:45 jeden z zastępów został wysłany do Rabowic, na ul. Ogrodową na rozpoznanie zagrożenia jakim były owady błonkoskrzydłe. Na miejscu niestety nie było osoby zgłaszającej, ani zagrożenie nie zostało zlokalizowane. Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, strażacy zostali wezwani do pożaru śmieci na Rynku w Swarzędzu przed jednym ze sklepów. Była to ostatnia akcja tego dnia.

    21 lutego o godz. 5:50 zastęp strażaków wyjechał do Sarbinowa, aby pomóc Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Tym razem pomoc polegała na wyciągnięciu karetki, która ugrzęzła na polnej drodze.

   Ostatnie dwa zdarzenia miały miejsce 22 lutego. 
Pierwszy wyjazd miał miejsce o 17:05 z powodu pożaru śmietnika na os. Mielżyńskiego. Drugi wyjazd był spowodowany skutkami silnych wiatrów. Tym razem swarzędzcy strażacy wraz ze strażakami z Poznania usuwali zwisający baner. Tym razem okazało się niezbędne użycie drabiny. Strażacy wrócili do swojej bazy o 19:05.

Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.