partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu swarzędzcy strażacy wyjeżdzali do siedmiu akcji. Interweniowali do pożarów, zdarzeń drogowych i otwierania mieszkania.

 

Pierwszy wyjazd w ubiegłym tygodniu miał miejsce w poniedziałek, 27 kwietnia. O godz. 10:10 strażacy zostali wysłani na os. Dąbrowszczaków. Kolejny raz w ostatnim czasie powodem wezwania było otwarcie mieszkania. Po rozpoznaniu okazało się, że starsza osoba się przewróciła i samodzielnie nie mogła wstać. Drugi wyjazd tego dnia miał miejsce o 22:55. Tym razem swarzędzcy strażacy usuwali plamę ropopochodną na ul. Kwaśniewskiego.
 
We wtorek, 28 kwietnia o godz. 12:25 strażacy ruszyli do kolejnego w tym sezonie pożaru lasu. Tym razem pożar miał miejsce w okolicach ulicy Orzechowej w Zalasewie. Spaleniu uległo ok 500m2 lasu. Na miejscu działały zastępy z Poznania i Kobylnicy. Kolejny raz apelujemy o rozwagę podczas spacerów po lesie oraz o czujność. Pożar w lesie, przy obecnie panującej bardzo niskiej wilgotności rozprzestrzenia się bardzo szybko, dlatego liczy się każda chwila i straż powinna być zaalarmowana w krótkim czasie.
 
Po dniu przerwy, 30 kwienia kolejny raz rozległa się syrena
przyzywająca strażaków do remizy. O godz. 17:00 strażacy ruszyli do kolizji auta osobowego i ciężarowego, która miała miejsce na drodze krajowej 92 w Paczkowie. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
 
Kolejne dwa wyjazdy alarmowe były 2 maja. Pierwszy wyjazd o 13:25 był do pożaru altany śmietnikowej na os. Działyńskiego. W wyniku nieprawidłowej segregacji śmieci podczas pożaru nastąpił groźny wybuch w śmietniku. Apelujemy o segregację odpadów niebezpiecznych, ponieważ źle składowane mogą zagrażać służbom lub pracownikom firm sprzątających. Drugi wyjazd, w godzinach wieczornych, miał miejsce do widocznego zadymienia w Garbach na ul. Spółdzielczej. Po rozpoznaniu okazało się, że ktoś wypalał gałęzie, a prawdopodobnie słysząc i widząc nadjeżdżającą straż pożarną oddalił się z miejsca wypalania gałęzi. Przypominamy o zakazie wypalania traw i gałęzi, tym bardziej, że w ostatnim czasie mamy dość suchy okres.
 
Ostatni wyjazd w minionym tygodniu miał miejsce 3 maja. Oba zastępy swarzędzkich strażaków o godz. 11:35 ruszyły do Zalasewa w okolice ulicy Orzechowej. Okazało się, że po 5 dniach od pożaru lasu w tym miejscu pogorzelisko rozpaliło się ponownie. Prawdopodobnie pożar tym razem wybuchł samoczynnie, ponieważ "schował się po ziemią", w torfowiskach. Są to bardzo trudne i niebezpieczne pożary, które można gasić tygodniami. Tym razem sytuację udało się opanować dość szybko. Jednak czas pokaże
czy skutecznie.
 
 

Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.