partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Miniony tydzień u swarzędzkich strażaków obfitował w wyjazdy na akcje gaśnicze. Ochotnicy interweniowali do czterech pożarów. Ponadto wyjeżdzali do zdarzeń drogowych i sprawdzenia alarmu ppoż.

   Pierwszy wyjazd miał miejsce 11 maja o godz 13:45. Zastęp strażaków został wysłany do Paczkowa do pomocy strażakom z Pobiedzisk i Biskupic, którzy neutralizowali plamę ropopochodną ciągnącą się od Biskupic. Do działań zostały zadysponowane również jednostki z Kostrzyna i Kobylnicy. Po prawie 2 godzinach strażacy wrócili do swojej remizy.
 
   13 maja w godzinach wieczornych oba zastępy swarzędzkich strażaków zostały wysłane do pożaru koło stacji benzynowej przy skrzyżowaniu Polna / Poznańska. Po rozpoznaniu okazało się, że pali się trawa i zarośnięte w niej opony. Pożar gdyby się rozprzestrzenił stanowiłby poważne zagrożenie dla pobliskiej stacji benzynowej. Na szczęście udało się go szybko opanować.
 
   Kolejne zdarzenie w ubiegłym tygodniu to wypadek drogowy, do którego doszło w 15 maja w godzinach południowych na skrzyżowaniu ul. Średzkiej i Rabowickiej. W zderzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe. Jeden z kierowców po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków oraz przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego został zabrany do szpitala. Skrzyżowanie przez prawie 2 godziny było w większości zablokowane. Strażacy wrócili do swojej remizy o 14:35. Tego dnia strażacy, jako osoby prywatne, udzielali również 2x pierwszej pomocy rowerzystom. Oba zdarzenia miały miejsce na ul. Piaski. W związku z panującą dobrą pogodą przypominamy kierowcom pojazdów mechanicznych, aby zwracali większą uwagę na tych uczestników ruchu. Do
rowerzystów natomiast apelujemy, aby za każdym razem posiadali na głowie dopasowany i zapięty kask oraz niezbędne oświetlenie roweru. W obu przypadkach poszkodowani mieli poważne urazy głowy i zostali zabrani do szpitala. Prawdopodobnie kaski pomogły  uniknąć poważnych urazów obojgu poszkodowanym.
 
   16 maja o godz. 12:20 jeden zastęp ruszył do pożaru na cmentarzu w Swarzędzu na ul. Cmentarnej. Po rozpoznaniu okazało się, że palą się śmieci w jednym z kontenerów na odpady.
Drugi wyjazd tego dnia miał miejsce w nocy o 22:55. Tym razem powodem wyjazdu była kolizja dwóch aut osobowych na ul. Średzkiej. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
Kolejny wyjazd tej nocy, o godzinie 1:10, spowodowany był monitoringiem przeciwpożarowym w jednej z hal na ul. Rabowickiej. Po rozpoznaniu zagrożenia nie stwierdzono.
 
   17 maja o godz. 9:55 strażacy ponownie ruszyli do pożaru na
cmentarzu w Swarzędzu na ul. Cmentarnej. Tym razem palił się również kontener na odpady, obok kontenera który gasili dzień wcześniej. Tego dnia w godzinach nocnych, o 22:50 oba zastępy swarzędzkich strażaków zostały zadysponowane ponownie z powodu kontenera na śmieci tym razem na os. Kościuszkowców. Po rozpoznaniu okazało się, że alarm był fałszywy, żadnego pożaru nie zlokalizowano.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.