partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Miniony tydzień dla swarzędzkich strażaków okazał się ponownie dość spokojny.

 
  Pierwszy wyjazd miał miejsce 18 maja o godz. 19:05. Powodem alarmu był pożar baneru reklamowego na skrzyżowaniu ulic Wrzesińska / Grunwaldzka. Po rozpoznaniu okazało się, że palą się śmieci pod banerem i w wyniku tego pożar przedostał się na baner.
Pod koniec działań ponownie rozległa się syrena w remizie swarzędzkich strażaków. Drugi zastęp zostały wysłany na os. Kościuszkowców, do którego po drodze dołączył zastęp z Grunwaldzkiej. Tym razem powodem wezwania był wyczuwalny zapach gazu na klatce schodowej w jednym z bloków na osiedlu Czwartaków. Po dojechaniu na miejsce obu zastępów okazało się, że mierniki nic nie wykazały. Powodem gryzącego zapachu był
prawdopodobnie głupi żart - rozpylenie gazu pieprzowego. Po
przewietrzeniu całej klatki, ponownym potwierdzeniu przez mierniki, że nie ma zagrożenia oba zastępy udały się do bazy.
 
   19 maja w godzinach wieczornych jeden zastęp strażaków ze
Swarzędza zostały wysłany na osiedle Kościuszkowców celem pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ratownicy potrzebowali pomocy przy zniesieniu pacjenta do karetki. Po krótkiej akcji strażacy o 19:10 wrócili do swojej remizy.
 
   20 maja oba zastępy swarzędzkich strażaków ruszyły do pożaru w okolicach ulicy Rabowickiej. Niestety była to sytuacja, kiedy pożar nie był precyzyjnie określony i zlokalizowanie go zajęło trochę czasu. Po rozpoznaniu okazało się, że palą się zbocza torów Swarzędz-Paczkowo, do których było bardzo utrudnione dotarcie. Na szczęście pożar nie rozprzestrzenił się zbyt mocno, co mogłoby zagrażać pobliskim halom. Po ponad godzinie działań strażacy wrócili o 14:30 do swojej remizy.
 
   Kolejny wyjazd miał miejsce 23 maja. Oba zastępy
swarzędzkich strażaków ruszyły do pomocy kobiecie z dzieckiem, która zacięła się w windzie przy ul. Kórnickiej przy kładce nad ul. Poznańską. Po krótkim rozpoznaniu przyjechała obsługa windy. Wspólnymi siłami udało się szybko uruchomić windę i osoby uwięzione mogły ją opuścić.
 
   Ostatnia akcja minionego tygodnia to pożar na ul. Stawnej. 24 maja o godz. 20:40 strażacy zostali wezwani do pożaru, który po rozpoznaniu okazał się pożarem opony. O godz. 21:15 swarzędzcy strażacy wrócili do remizy. 
 
Źródło; OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.