partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Akcje ratownicze strażaków OSP Swarzędz z minionego tygodnia.

16.04.2019r. 
Powodem wezwania swarzędzkich strażaków w godzinach wieczornych było załączenie się czujki czadu w mieszkaniu. Po rozpoznaniu zagrożenia stwierdzono, że prawdopodobną przyczyną było wadliwe działanie pieca gazowego. Mieszkanie zostało przewietrzone, a właściciele zostali zobowiązani do wezwania serwisu i nieużywania pieca. 
 
17.04.2019r. 
W Zalasewie, przy ul. Transportowej palił się las. Spaleniu uległo ok. 300m2 ściółki leśnej oraz młodnika. W akcji brały udział 4 auta gaśnicze - ze Swarzędza oraz Antoninka. 
Warto wspomnieć, że od dłuższego czasu na terenie całej Polski występuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wchodzenie do lasu nie jest wskazane. 
 
18.04.2019r. 
Swarzędzcy strażacy zostali zadysponowani na ul. Kórnickę w Zalasewie do rozpoznania zagrożenia, jakim były owady błonkoskrzydłe. Na miejscu znaleziono 2 gniazda, które zostały usunięte przez pobliską JRG. 
 
19.04.2019r. 
W godzinach porannych strażacy otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ulicy Poznańskiej. Na miejscu swoje czynności prowadziła policja ze Swarzędza. 
       
Tego samego dnia, po godzinie 17 wpłynęło zgłoszenie dotyczące otwarcia mieszkania. Po przybyciu na miejsce zastano otwarte mieszkanie. W środku znajdowała się osoba, niewymagająca udzielenia pomocy. 
 
20.04.2019r. 
Przed godziną 23 swarzędzcy strażacy zostali zadysponowani do pożaru stogu w miejscowości Jerzykowo, w gminie Pobiedziska. W działaniach brało udział 9 zastępów straż pożarnej. Akcja dogaszania trwała do wczesnych godzin porannych.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.