partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu swarzędzcy ochotnicy interweniowali 5 razy.

Interwencje w skrócie:
 
16.05.2022 - os. Dąbrowszczaków - usuwanie substancji ropopochodnej rozlanej w wiacie śmietnikowej
16.05.2022 - DK nr 92/Paczkowo - kolizja dwóch aut osobowych
19.05.2022 - ul. Poznańska - kolizja dwóch aut osobowych
21.05.2022 - ul. Kirkora - zalana droga pod wiaduktem
21.05.2022 - ul. Cegielskiego - zwisająca gałąź
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
 
16.05.2022 - os. Dąbrowszczaków - usuwanie substancji ropopochodnej rozlanej w wiacie śmietnikowej
Chwilę przed godziną 10:00 jednostka OSP Swarzędz została zadysponowana na os. Dąbrowszczaków, gdzie w jednej z wiat śmietnikowych została rozlana substancja ropopochodna, która skutecznie utrudniała mieszkańcom dostęp do wiaty. Wezwani do pomocy swarzędzcy strażacy zneutralizowali plamę oleju za pomocą dostępnych środków. Działania strażaków trwały 15 minut.
 
 
16.05.2022 - DK nr 92/Paczkowo - kolizja dwóch aut osobowych
Do groźnej kolizji z udziałem dwóch aut osobowych doszło w dniu 16 maja na DK nr 92 na wysokości miejscowości Paczkowo w godzinach południowych. Łącznie cztery zastępy strażaków z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane do tego zdarzenia. Na szczęście nikomu z podróżujących nic się nie stało. Na miejscu obecny był także patrol Policji, który prowadził swoje czynności. Działania strażaków trwały 60 minut, następnie zastępy wróciły do swoich jednostek.
 
 
19.05.2022 - ul. Poznańska kolizja dwóch aut osobowych
Po godzinie 14:00 strażacy z jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani na ul. Poznańską, gdzie doszło do kolizji dwóch aut osobowych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, pomoc medyczna nie była potrzebna uczestnikom kolizji. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz zneutralizowanie rozlanych płynów ropopochodnych. Działania strażaków trwały 35 minut, następnie jednostki powróciły do bazy.
 
 
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.