partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu swarzędzcy strażacy wyjeżdżali sześć razy. Wyjazdy te były związane z rozpoznaniem zagrożenia związanego z owadami błonkoskrzydłymi, z dwoma pożarami i plamą ropopochodną.

   W poniedziałek około godziny 10 ochotnicy ze Swarzędza wyjechali do gniazda owadów błonkoskrzydłych w jednym z przedszkoli przy ul. Kórnickiej w Swarzędzu.

   We wtorek o godzinie 16 zabrzmiała syrena nad Swarzędzem. Dźwięk jej był związany z pożarem w budynku mieszkalnym. Spaleniu uległa kanapa. Dzięki szybkiemu ugaszeniu udało się zapobiec tragedii. Działania straży pożarnej polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oddymianiu pomieszczenia, w którym paliła się kanapa. Na miejscu działali strażacy OSP Swarzędz oraz z JRG3 Poznań – Antoninek.

    W środę swarzędzcy strażacy wyjeżdżali dwa razy. Przed godziną 8 udali się do neutralizacji plamy ropopochodnej na skrzyżowaniu ulicy Kórnickiej z ulicą Graniczną, natomiast chwilę po godzinie 18 do pomocy OSP Kostrzyn w usunięciu owadów błonkoskrzydłych w Sokolnikach Gwiazdowskich.

    W czwartek przed 17 druhowie z OSP Swarzędz wyjechali do rozpoznania zagrożenia związanego z owadami błonkoskrzydłymi w miejscowości Paczkowo.

    W sobotę 12 września strażacy ze Swarzędza udali się na zabezpieczenie imprezy "Eko Babie Lato" na scenie plenerowej przy ul. Kosynierów. Podczas czuwania nad bezpieczeństwem uczestników imprezy zastęp strażaków został zadysponowany drogą radiową do pożaru przyczepy ze słomą. Na szczęście kierujący traktorem zachował spokój, odciągnął przyczepę w bezpieczne miejsce i odczepił ją od traktora. Po przyjeździe na miejsce działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zderzenia, ugaszeniu pożaru, zbudowaniu zasilania do samochodów pożarniczych oraz przerzucaniu całej słomy znajdującej się na przyczepie. Po zakończonych działaniach ochotnicy ze Swarzędza wrócili na ul. Kosynierów na zabezpieczenie.

Swarzędzcy strażacy wrócili do swojej remizy po 21.

Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.