partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W ubiegłym tygodniu strażacy z OSP Swarzędz na dźwięk syreny reagowali pięć razy. Wyjazdy te były związane z miejscowymi zagrożeniami, pożarami oraz monitoringiem przeciwpożarowym.

     W środę 28 października o godzinie 10:40 ochotnicy ze Swarzędza udali się na ulicę Kilińskiego. Powodem pojawienia się wozów strażackich na tej ulicy była niebezpiecznie zwisająca gałąź. Po rozpoznaniu odstąpiono od działań z powodu braku możliwości dostania się do gałęzi.
 
     W czwartek 29 października o godzinie 18:15 druhowie z OSP Swarzędz udali się do kolizji na DK92 w miejscowości Jasin. Po przyjeździe na miejsce swarzędzcy strażacy  zastali samochód osobowy, który stał na barierach energochłonnych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego auta oraz na wsparciu psychicznym kierowcy. Działania trwały około dwóch godzin. O godzinie 21:10 swarzędzcy ochotnicy zostali zaalarmowani do pożaru kanapy na terenie Swarzędzkich Fabryk Mebli przy ul. Wrzesińskiej. Po przyjeździe na miejsce strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia pożaru. Działania na ul. Wrzesińskiej trwały około 30 minut. O godzinie 22:05 wozy gaśnicze z OSP Swarzędz opuściły remizę. Powodem
kolejnego wyjazdu tego dnia było załączenie się czujki przeciwpożarowej w jednej z hal w kompleksie magazynowym przy ul. Rabowickiej w miejscowości Jasin. Załączenie się czujki było spowodowane dezynsekcją hali.
 
     W sobotę 31 października o godzinie 20:10 strażacy z OSP Swarzędz udali się do pożaru sadzy na ul. Równej w Zalasewie. Po przyjeździe na miejsce zastali już funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z JRG3 Poznań, którzy prowadzili działania polegające na wyczyszczeniu paleniska i obserwacji przy pomocy kamery termowizyjnej ścian kominowych. Decyzją kierującego działaniami ratowniczymi zastęp z OSP Swarzędz oraz podnośnik hydrauliczny z JRG7 Poznań odesłano do bazy.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.