partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W ubiegłych dwóch tygodniach strażacy z OSP Swarzędz na dźwięk syreny reagowali sześć razy. Wyjazdy te były związane z pożarami i innymi miejscowymi zagrożeniami.

 
     W piątek 6 listopada swarzędzcy strażacy reagowali dwa razy. Pierwszy raz o godzinie 14:50. Wyjazd ten był związany z pomocą Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta na osiedlu Czwartaków. Drugi wyjazd tego dnia był o godzinie 16:20. Tym razem druhowie ze Swarzędza interweniowali na osiedlu Tytusa Działyńskiego. Powodem pojawienia się wozu pożarniczego na tym osiedlu była pomoc policji w otwarciu mieszkania.
 
     W poniedziałek 9 listopada o godz 18:10 strażacy OSP Swarzędz udali się do pożaru sadzy na ul. Greckiej w Zalasewie. Po przyjeździe na miejsce stwierdzono, że pali się zalegająca sadza w kominie. Działania straży pożarnej polegały na wyczyszczeniu paleniska kotła centralnego ogrzewania oraz wyczyszczeniu przy pomocy wycioru szachtu kominowego. Na miejscu działali ochotnicy ze Swarzędza oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z JRG 3 Poznań.
 
     W czwartek 12 listopada o godzinie 19:10 nad swarzędzkim niebem rozległ się dźwięk syreny. Powodem jej załączenia był pożar dwóch śmietników na ul. Szumana.
 
     W sobotę 14 listopada o godzinie 18:20 ochotnicy ze Swarzędza
interweniowali na ul. Piaski. Powodem pojawienia się tam zastępów z OSP Swarzędz oraz JRG3 Poznań był wyczuwalny zapach spalenizny w kotłowni jednego z mieszkań. Po sprawdzeniu wszystkich lokali za pomocą kamery termowizyjnej oraz czujnika wielogazowego zagrożenia nie stwierdzono.
 
     W niedzielę 15 listopada o godzinie 20:25 Strażacy z OSP Swarzędz zostali zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu do otwarcia domu na ul. Wilkońskich. Pomocy potrzebował starszy mężczyzna, który przewrócił się w domu i wyniku zdarzenia nie był w stanie sam się podnieć. Zgłosił to pod numer alarmowy 112, że potrzebuje pomocy. Poszkodowany został przekazany Zespołowi Ratownictwa
Medycznego w celu dalszych szczegółowych badań.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.