partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W ubiegłym tygodniu strażacy z OSP Swarzędz na dźwięk syreny reagowali trzy razy. Interwencje były związane z dwoma wypadkami oraz jednym miejscowym zagrożeniem.

 
     Pierwszy alarm w minionym tygodniu rozległ się w środku nocy w dniu 01.12. Powodem wyjazdu zastępu strażaków z OSP Swarzędz o godzinie 2:20 było zgłoszenie o wypadku na DK92 i aucie, które wpadło do rowu. Po dojeździe na miejsce okazało się, że kierowca zdołał sam wysiąść z pojazdu. Niestety po sprawdzeniu osoby kierującej przez policję wyszło, że jest pod wpływem alkoholu. Na szczęście nikomu nic się nie stało i po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia o godzinie 2:55 swarzędzcy strażacy wrócili do swojej remizy. Na miejscu działali również strażacy z JRG3 Poznań.
     Drugi alarm rozległ się 03.12. o godzinie 11:40. Tym razem powodem wyjazdu również był wypadek - na ul. Borówki w Poznaniu. Po dojeździe strażaków z JRG3 Poznań oraz Swarzędza na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia 2 pojazdów osobowych. W wyniku zdarzenia i niezapiętych pasów 1 osoba wyleciała przez boczną szybę i poniosła dość poważne obrażenia, dlatego została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.
     Ostatni wyjazd związany był z miejscowym zagrożeniem. W dniu 05.12. o godz. 15:45 strażacy dostali wezwanie o pochylonej latarni na ul. Polnej. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Po wykonaniu tych czynności oraz przekazaniu terenu firmie zajmującej się serwisem latarni strażacy wrócili do bazy.
     W weekend 05-06.12. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu odbyła się zbiórka dla Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu na ul. Szwajcarskiej. Zbieraliśmy głównie wodę w butelkach o pojemności 0,5 litra; gotowe dania łatwe do podgrzania np. gorący kubek lub inny do podgrzania w mikrofalówce; ręczniki papierowe; drobne przekąski – do zjedzenia w tzw. biegu. Mieszkańcy gminy i tym razem nie zawiedli. Dziękujemy wszystkim, że możemy razem pomagać. Zebrane dary zostały przekazane do Szpitala w poniedziałek 07.12.
 
Źródło: OSP Swarzędz
 
 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.