partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia u swarzędzkich ochotników to 8 wyjazdów. Dotyczyły m.in. pożarów, zdarzeń drogowych i zagrożenia, jakim były owady błonkoskrzydłe.

Interwencje w skrócie:
 
06.09.2021 - ul. Kórnicka - owady błonkoskrzydłe
06.09.2021 - ul. Poznańska - pożar śmieci
08.09.2021 - ul. Grudzińskiego - owady błonkoskrzydłe
08.09.2021 - Garby, ul. Tulecka - pożar ścierniska
09.09.2021 - Jasin, ul. Poznańska/DK nr 92 - usuwanie substancji ropopochodnej
09.09.2021 - ul. J. Kilińskiego - otwarcie mieszkania
11.09.2021 - ul. Wrzesińska - usuwanie substancji ropopochodnej
12.09.2021 - u. Szmaragdowa - owady błonkoskrzydłe
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
08.09.2021 - Garby, ul. Tulecka - pożar ścierniska
Chwilę po godzinie 18.00 strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu zostali zadysponowani do pożaru ścierniska w miejscowości Garby na ul. Tuleckiej. Palił się obszar wielkości ok. 250 m2. Wraz ze strażakami ze Swarzędza działania prowadzili również strażacy z OSP Gowarzewo w sile dwóch zastępów. Prawdopodobnie pożar spowodowany był przez zwarcie linii energetycznych, w związku z tym na miejsce wezwano również Pogotowie Energetyczne. Strażacy z pożarem walczyli ponad godzinę, następnie wrócili do swoich jednostek.
 
09.09.2021 - ul. J. Kilińskiego - otwarcie mieszkania
Chwilę po godzinie 22.00 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali wezwani do zdarzenia na ul. Jana Kilińskiego w Swarzędzu. Zgłoszenie dotyczyło pomocy polegającej na dotarciu do osoby znajdującej się w mieszkaniu, a która mogła potrzebować pomocy. Strażacy za pomocą drabiny dostali się do środka. Znajdował się tam ok. 50-letni mężczyzna, który był przytomny, jednak potrzebował pomocy medycznej. Obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał mężczyznę do szpitala. Na miejscu pojawił się także patrol Policji. Strażacy po godzinie zakończyli swoje działania.
 
09.09.2021 - Jasin, ul. Poznańska/DK nr 92 - usuwanie substancji ropopochodnej/11.09.2021 - ul. Wrzesińska - usuwanie substancji ropopochodnej
W dniach 9 i 11 września strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali wysłani do usunięcia substancji ropopochodnych powstałych na drodze w Jasiniu na ul. Poznańskiej oraz na ul. Wrzesińskiej. Pamiętajmy, że Straż Pożarna jest wysyłana do tego typu zdarzeń w momencie, gdy występuje bezpośrednie zagrożenie tzn. plama oleju jest rozległa i stanowi zagrożenie dla innych kierowców lub powstaje w wyniku kolizji, czy też wypadku samochodowego. Dotyczy to miasta i gminy Swarzędz. W innych miejscowościach służbami odpowiedzialnymi za neutralizację rozlanych płynów ropopochodnych mogą być Zarządca Drogi czy też Straż Miejska. Dzwoniąc na numer alarmowy dyspozytor lub operator numeru alarmowego przyjmie od nas zgłoszenie i przekaże do realizacji odpowiedniemu podmiotowi. 
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.