partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W ubiegłym tygodniu na dźwięk syreny strażacy z OSP Swarzędz reagowali trzy razy. Wyjazdy te były związane z pożarem sadzy w kominie, otwarciem mieszkania oraz załączeniem się czujki.

     Pierwszy wyjazd miał miejsce 09.02. o godz. 15:00. Powodem wezwania było otwarcie mieszkania na os. Mielżyńskiego. Takie sytuacje często kończą się znalezieniem zwłok. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ wezwanie było do dziecka w wieku 12 lat. Na szczęście po rozpoznaniu, zanim został użyty ciężki sprzęt przez strażaków udało się dobić do dziewczynki, która po prostu mocno spała. "Kamień z serca" spadł strażakom, ponieważ już prawie pod drzwiami była uszykowana torba PSP R1 oraz urządzenie AED do przeprowadzenia defibrylacji stosowanej w przypadku zatrzymania krążenia. O godz. 15:25 strażacy wrócili do swojej bazy. Na miejscu działali również strażacy z JRG3 Poznań.
     Drugi raz syrena nad Swarzędzem rozległa się w dniu 10.02. o godz. 13:40. Tym razem strażacy zostali wezwani na osiedle Zygmunta III Wazy z powodu załączenia się czujki gazowej. Po sprawdzeniu okazało się, że żadnego wycieku gazu nie ma. Na miejscu działali również strażacy z JRG3 Poznań, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz pogotowie gazowe.
     W dniu 11.02 w godzinach wieczornych jeden zastęp swarzędzkich strażaków udał się do Poznania na ul. Znanieckiego. Powodem wizyty swarzędzkich strażaków na poznańskim Piątkowie było specjalistyczne wyposażenie - lanca gaśnicza, która przez  strażaków co jakiś czas jest używana. Ostatni raz zastosowana była niecały tydzień temu, w dniu 05.02. podczas pożaru na ul. Cmentarnej. Tym razem okazała się niezbędna do gaszenia bardzo nietypowego pożaru sadzy w kominie. Okazało się, że w domu jednorodzinnym właściciel prawdopodobnie samodzielnie przerobił ogrzewanie, cały system z gazowego na węglowy, który znacząco się różni. W momencie jak swarzędzcy strażacy dojechali na miejsce to komin miał temperaturę 400 stopni. Sprzęt doskonale sprawdził się w tym przypadku, ponieważ inne techniki przy tak wysokiej temperaturze oraz przy usytuowaniu komina były praktycznie niemożliwe do przeprowadzenia. Swarzędzcy strażacy cieszą się, że możą wspierać kolegów strażaków z Poznania. Strażacy wrócili do swojej bazy o 20:35. Na miejscu działali również strażacy z JRG5 Poznań. Tego dnia, w godzinach przedpołudniowych, w jednostce miało miejsce przekazanie sprzętu dla swarzędzkich strażaków oraz strażaków z JRG3 Poznań. Sprzęt ufundowała firma Stena Recycling Polska oddział Swarzędz. Jest to przykład wieloletniej dobrej współpracy. Strażacy ze Swarzędza wcześniej wielokrotnie korzystali również z możliwości przeprowadzenia ćwiczeń z ratownictwa technicznego.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.