partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu ochotnicy ze Swarzędza interweniowali 11 razy. Wyjazdy dotyczyły: pożaru, zdarzeń drogowych, alarmów ppoż, wsparcia ZRM i Policji.

Interwencje w skrócie:
21.04.2021 Gortatowo ul. Cicha - pomoc Policji w otwarciu mieszkania
21.04.2021 ul. Rabowicka - zabezpieczenie lądowiska dla LPR
21.04.2021 ul. 3 Maja - owady błonkoskrzydłe
21.04.2021 ul. Grudzińskiego - usuwanie substancji ropopochodnej
22.04.2021 ul. Poznańska - uruchomienie alarmu PPOŻ na hali produkcyjnej
- brak oznak pożaru
22.04.2021 ul. Poznańska (ogródki działkowe) - pożar krzaków oraz trawy
23.04.2021 ul. Rzepakowa - Automatyczne zgł. eCall - brak oznak wypadku
25.04.2021 Zalasewo ul. Kórnicka - wypadek 3 aut
26.04.2021 os. Dąbrowszczaków - pomoc ZRM w zniesieniu pacjenta
26.04.2021 ul. Cieszkowskiego - pomoc ZRM w zniesieniu pacjenta
26.04.2021 ul. Rabowicka - uruchomienie alarmu PPOŻ na hali - brak oznak pożaru
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
21.04.2021 ul. Rabowicka - zabezpieczenie lądowiska dla LPR
21 kwietnia w jednym z zakładów na ul. Rabowickiej niezbędna była
pomoc medyczna. Jeden z pracowników źle się poczuł, prawdopodobnie wystąpiła u niego reakcja alergiczna. Konieczne było przetransportowanie osoby do szpitala. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR oraz strażaków ze Swarzędza i JRG-3. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie lądowiska dla LPR. Akcja trwała 55 minut.
 
23.04.2021 ul. Rzepakowa - Automatyczne zgł. eCall - brak oznak wypadku
23 kwietnia jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-3 z Antoninka zostały zaalarmowane do prawdopodobnego wypadku samochodowego na ul. Rzepakowej. Zgłoszenie wpłynęło na numer alarmowy 112 poprzez system eCall i zostało przekazane do realizacji strażakom. Jak działa eCall? Jest to system zamontowany w aucie, który uruchamia się w sytuacji wypadku/zdarzenia,
uruchamia się automatycznie lub ręcznie za pomocą przycisku wewnątrz auta. Ma to na celu sprawne wezwanie pomocy w sytuacji, jeśli kierowca nie jest w stanie sam tego zrobić. System ten uruchamia się za każdym razem, gdy "wystrzelą" poduszki powietrzne, wtedy jest to oznaka, że coś się stało. System wysyła informację m.in. odnośnie położenia i kierunku jazdy pojazdu. Należy jednak pamiętać, że każdorazowe uruchomienie systemu wiąże się z zaangażowaniem wszystkich służb ratunkowych tj. Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Policji z racji tego, iż z góry takie zgłoszenie traktowane jest jako wypadek. Niestety tak jak w
przypadku uruchomieniu systemu eCall na ul. Rzepakowej, często mamy do czynienia z alarmami fałszywymi czy przypadkowymi. O ile w zgłoszeniu automatycznym osoby kierujące pojazdem nie mają wpływu na wysłanie zgłoszenia, to w przypadku uruchomienia ręcznego często niestety jest to niezasadne. Jeśli jest możliwość połączenia z autem poprzez wewnętrzny numer telefoniczny, operator 112 czyni to upewniając się, czy zgłoszenie jest zasadne. Wtedy unikamy niepotrzebnego angażowania służb ratunkowych. Pamiętajmy o tym!
 
25.04.2021 Zalasewo ul. Kórnicka - wypadek 3 aut
25 kwietnia o godzinie 17.10 jednostka OSP w Swarzędzu została
zadysponowana do wypadku z udziałem 3 aut osobowych w Zalasewie na ul. Kórnickiej. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została zabrana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Na miejscu oprócz strażaków ze Swarzędza działali również strażacy z JRG-3 oraz Pogotowie Ratunkowe i Policją. Na czas prowadzenia akcji wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. Strażacy zakończyli swoje działania chwilę przed godziną 19.00.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.