partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia u swarzędzkich strażaków to 5 interwencji. Ochotnicy wyjeżdzali m.in. do pożarów i zdarzeń drogowych.

Interwencje w skrócie:
11.05.2021 ul. Polna - pożar auta osobowego
12.05.2021 ul. Piaski - usuwanie plamy ropopochodnej
12.05.2021 Poznań ul. Wrzesińska - pożar ściółki leśnej
13.05.2021 ul. Zamkowa - powalone drzewo na drogę
14.05.2021 os. Kościuszkowców - uwięziony ptak w szybie wentylacyjny

Szczegółowe opisy wybranych interwencji:

11.05.2021 ul. Polna - pożar auta osobowego
11 maja chwilę przed godziną 18.00 strażacy ze Swarzędza zostali wezwani do groźnego pożaru auta osobowego na ul. Polnej. Zdarzenie o tyle groźne, że miało miejsce w godzinach szczytu oraz na ruchliwej ulicy. Auto stanęło w ogniu tuż przed sygnalizacją świetlną i stwarzało ogromne zagrożenie dla innych pojazdów jadących w obu kierunkach. Szybka akcja strażaków z jednostki OSP Swarzędz pozwoliła na skuteczne opanowanie sytuacji. W zdarzeniu na ul. Polnej nikt nie ucierpiał. Na miejscu pojawił się również patrol Policji. Na czas prowadzonej akcji wystąpiły utrudnienia w ruchu. Strażacy zakończyli swoje działania chwilę po godzinie 19.00.

12.05.2021 Poznań ul. Wrzesińska - pożar ściółki leśnej
Za nami pierwsze upalne dni, które już dały się we znaki strażakom. Wysoka temperatura utrzymująca się nieprzerwanie przez kilka dni to niestety wysokie ryzyko wystąpienia pożarów traw czy lasów. Z takim pierwszym większym pożarem strażacy zmierzyli się 12 maja w Poznaniu na ul. Wrzesińskiej, gdzie paliło się ok. 400 m2 ściółki leśnej. Do zdarzenia zostało zadysponowane łącznie 5 jednostek straży pożarnej z OSP Swarzędz, JRG-1 oraz JRG-3. Strażacy walczyli z pożarem prawie 3 godziny po czym wrócili do swoich jednostek. W ostatnich dniach temperatura zmalała i przez dłuższy czas prognozy pogody nie przewidują znacznego wzrostu, pamiętajmy jednak by zachować ostrożność przebywając na terenach zalesionych, a w przypadku zauważenia oznak pożaru niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby pamiętając o podaniu w miarę możliwości dokładnej lokalizacji. Pamiętajmy także, że w takich miejscach nie ma ulic ani numerów, stąd niewątpliwie ciężko będzie nam podać precyzyjne miejsce pożaru, dlatego pomocne będą inne wskazówki jak np. wyjście zgłaszającego do głównej drogi i pokierowanie służb lub wskazanie punktów czy miejsc charakterystycznych. Często nieocenioną pomocą jest skorzystanie z lokalizatora GPS, możemy wtedy podać dokładne współrzędne, gdzie się obecnie znajdujemy. Przede wszystkim starajmy się nie dopuścić do takich sytuacji. Przed nami wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny. Oprócz wysokiej temperatury to także czas wmożonego ruchu na drogach, a także w lasach, przez co strażacy notują znaczny wzrost interwencji.

Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.