partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to 5 akcji. Ochotnicy wyjeżdżali m.in. do pożaru, zdarzeń drogowych, a także pomagali Policji.

Interwencje w skrócie:

20.05.2021 - ul. Średzka - usuwanie plamy ropopochodnej
20.05.2021 - ul. Poznańska - kolizja dwóch aut osobowych
20.05.2021 - os. Raczyńskiego - uwięziony ptak w elewacji budynku
21.05.2021 - os. Mielżyńskiego - pomoc policji w otwarciu mieszkania
23.05.2021 - Jasin, ul. Rabowicka - pożar hałdy odpadów

Szczegółowe opisy wybranych interwencji:

20.05.2021 - ul. Poznańska - kolizja dwóch aut osobowych
20 maja chwilę przed godziną 10:00 strażacy zostali wezwani do kolizji dwóch pojazdów na ul. Poznańskiej - DK nr 92. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejscu oprócz strażaków ze Swarzędza pracowali również strażacy z jednostki JRG-3 oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Cała akcja trwała 35 minut.

23.05.2021 - Jasin, ul. Rabowicka - pożar hałdy odpadów
23 maja chwilę przed godziną 23:00 strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali zadysponowani do potężnego pożaru w Jasinie na ul. Rabowickiej na terenie firmy recyklingowej. Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek straży pożarnej okazało się, że palą się hałdy odpadów poprodukcyjnych oraz maszyny. W przypadku tak mocno rozwiniętego pożaru istotne jest, aby nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia. Na szczęście błyskawiczna akcja strażaków zapobiegła większej tragedii. Strażacy walczyli z ogniem ponad 7 godzin. Konieczne było dokładne sprawdzenie miejsca pożaru i jego ewentualne dogaszenie. W akcji brały udział jednostki OSP Swarzędz, OSP Kobylnica, JRG-3, JRG-2 oraz JRG-6 - łącznie ok. 50 strażaków.

Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.