partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia u strażaków z OSP Swarzędz to 6 akcji ratowniczo-gaśniczych.

Interwencje w skrócie:
 
30.11.2021 - Jasin ul. Rabowicka - uruchomienie systemu ppoż. - nie stwierdzono zagrożenia
02.12.2021 - os. Czwartaków - pożar śmietnika
03.12.2021 - ul. Matejki - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w działaniach
03.12.2021 - Uzarzewo - Święcinek - pożar stogu siana
05.12.2021 - os. Kościuszkowców - pomoc Policji w otwarciu mieszkania
05.12.2021 - os. Mielżyńskiego - pożar auta osobowego
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
02.12.2021 - os. Czwartaków - pożar śmietnika
2 grudnia strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani do pożaru śmietnika na os. Czwartaków. Po przybyciu na miejsce strażacy podjęli natychmiastową akcję gaśniczą, ponieważ ogień obejmował swoimi płomieniami również wiatę śmietnikową, a w pobliżu znajdowały się jeszcze inne zagrożone obiekty. Na szczęście pożar udało się szybko opanować tak, że nie doszło do jego rozprzestrzenienia. Strażacy po 35 minutach od zaalarmowania wrócili do swoich jednostek.
 
 
03.12.2021 - Uzarzewo - Święcinek - pożar stogu siana
Łącznie 5 zastępów straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, OSP Biskupice oraz JRG-3 walczyło z pożarem stogu siana w miejscowości Uzarzewo - Święcinek. Strażacy informację o zdarzeniu otrzymali przed godziną 21.00. Po dotarciu na miejsce strażaków okazało się, że cały stóg jest w ogniu. Pożar był widoczny ze znacznej odległości. Działania strażaków trwały do rana, łącznie 10 godzin. Na miejscu pojawił się również patrol Policji, który prowadził czynności mające na celu zbadanie, czy nie doszło do umyślnego podpalenia.
 
 
05.12.2021 - os. Kościuszkowców - pomoc Policji w otwarciu mieszkania
5 grudnia zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane na os. Kościuszkowców do pomocy Policji w celu otwarcia jednego z mieszkań. Powodem takiej interwencji było podejrzenie, że w środku może znajdować się osoba potrzebująca pomocy. Niestety po otwarciu mieszkania i wejściu ratowników do środka znaleziono leżącą na ziemi starszą kobietę bez oznak życia. Po sprawdzeniu czynności życiowych u kobiety stwierdzono zgon. Strażacy po niespełna godzinie od zaalarmowania wrócili do swoich jednostek. 
 
 
05.12.2021 - os. Mielżyńskiego - pożar auta osobowego
5 grudnia strażacy ze Swarzędza oraz JRG-3 zostali zadysponowani do pożaru auta osobowego na os. Mielżyńskiego. Po dotarciu na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, że całe auto jest już objęte ogniem, a kolejne są zagrożone. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia auta oraz obrony pozostałych. Na miejsce wezwano również patrol Policji, który prowadził  swoje czynności. W zdarzeniu na os. Mielżyńskiego nikt nie ucierpiał. Akcja gaśnicza trwała godzinę i zakończyła się chwilę przed północą.
 
Źródło: OSP Swarzędz

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.