partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Miniony tydzień był bardzo pracowity dla swarzędzkich strażaków. Ochotnicy interweniowali 14 razy, w dużej mierze były to wezwania do pożarów.

Interwencje w skrócie:
 
01.06.2021 - ul. Wiankowa - pożar pustostanu
02.06.2021 - Jasin, ul. Poznańska DK nr 92 - wypadek z udziałem 2 pojazdów
03.06.2021 - os. Cegielskiego - uwięziony ptak
03.06.2021 - ul. Żywiczna - wypadek z udziałem motocyklisty
04.06.2021 - ul. Wrzesińska - pożar kabli pozostawionych bez nadzoru
04.06.2021 - ul. Rabowicka - uruchomienie alarmu ppoż. - alarm fałszywy
04.06.2021 - ul. Wrzesińska - pożar krzaków oraz kabli pozostawionych bez nadzoru
05.06.2021 - os. Cegielskiego - pożar altany
05.06.2021 - ul. Stawna/Padarewskiego - pożar łąki i przyczepy
kempingowej
05.06.2021 - ul. Wrzesińska - zadymienie i pożar pozostałości roślinnych
05.06.2021 - ul. Wiankowa - pożar śmieci na działce
05.06.2021 - ul. Strzelecka - pożar hałdy opon
05.06.2021 - ul. Rabowicka - uruchomienie alarmu ppoż. - nie stwierdzono zagrożenia
05.06.2021 - os. Działyńskiego - owady błonkoskrzydłe
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
01.06.2021 - ul. Wiankowa - pożar pustostanu
1 czerwca o godz. 23.35 swarzędzcy strażacy zostali zadysponowani do pożaru pustostanu na ul. Wiankowej. Niestety strażacy dość regularnie otrzymują wezwanie do pożaru w tym obiekcie. Na szczęście w zdarzeniu na ul. Wiankowej nikt nie ucierpiał. Na miejscu działało 5 zastępów straży pożarnej z OSP Swarzędz, OSP Kobylnica i JRG-3. Strażacy zakończyli swoje działania chwilę po pierwszej w nocy.
 
02.06.2021 - wypadek z udziałem 2 pojazdów
2 czerwca po godzinie 20.00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia
na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z ulicą Sołecką. Miał tam miejsce wypadek z udziałem dwóch aut osobowych. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały zabrane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na miejscu swoje działania prowadziła także Policja oraz zastępy straży pożarnej z OSP Swarzędz oraz JRG-3. Na czas prowadzenia działań służb wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. Akcja trwała niespełna półtorej godziny.
 
03.06.2021 - ul. Żywiczna - wypadek z udziałem motocyklisty
3 czerwca na ul. Żywicznej doszło do wypadku z udziałem
motocyklisty i auta osobowego. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Na miejsce wypadku wezwano również Policję oraz jednostki straży pożarnej z OSP Swarzędz oraz JRG-3. Akcję trwającą 50 minut strażacy zakończyli przed godziną 16.00.
 
04-05.06.2021 - Pracowite dni swarzędzkich strażaków
Z piątku na sobotę (4-5 czerwiec) strażacy odnotowali łącznie dziewięć interwencji. Pierwsze zgłoszenie napłynęło do swarzędzkich strażaków chwilę po godzinie 9.00 i dotyczyło pożaru kabli na ulicy Wrzesińskiej. Niestety, to kolejne w ostatnich dniach zgłoszenie do pożaru na terenie byłych zakładów Swarzędzkich Fabryk Mebli. Następne zgłoszenie strażacy otrzymali przed godziną 20.00 i dotyczyło uruchomienia alarmu ppoż. na ul. Rabowickiej. Mając w pamięci ostatni potężny pożar w tym rejonie, wysłano w to miejsce cztery zastępy straży pożarnej z OSP Swarzędz, OSP Kobylnica oraz JRG-3. Po dotarciu jednostek na miejsce nie stwierdzono zagrożenia. Z ulicy Rabowickiej jednostki z OSP Swarzędz oraz OSP Kobylnica ponownie zostały zadysponowane na ul. Wrzesińską do pożaru krzaków i kabli. Po zakończeniu akcji strażacy wrócili do swoich jednostek, jak się później okazało nie na długo. Chwilę przed godziną 2 w nocy napłynęło zgłoszenie o pożarze altany na os. Cegielskiego. Po opanowaniu sytuacji strażacy zostali bezpośrednio skierowani do pożaru łąki na zbiegu ulicy Stawnej i ul. Padarewskiego. W wyniku pożaru spaleniu uległa również przyczepa kempingowa. Kolejne wezwanie strażacy otrzymali do zadymienia i pożaru pozostałości roślinnych na ul. Wrzesińskiej. Po opanowaniu sytuacji na ul. Wrzesińskiej strażacy udali się tym razem na ul. Wiankową, gdzie paliły się śmieci. To nie był koniec pracy dla swarzędzkich strażaków. Tym razem strażacy zostali wezwani do pożaru hałdy opon na ul. Strzeleckiej. Po tym zgłoszeniu swarzędzcy strażacy wreszcie mogli wrócić do bazy, a
uczynili to chwilę po godzinie 5 nad ranem. Jednak zbyt długo nie
cieszyli się odpoczynkiem, ponieważ chwilę przed 8.00 zostali
zadysponowani do uruchomionego alarmu ppoż. na ul. Rabowickiej. Po dotarciu na miejsce zastępu straży pożarnej nie stwierdzono zagrożenia.
 
Dodatkowo w dniu 07.06. w jednostce miało miejsce kolejne w tym roku przekazanie sprzętu dla swarzędzkich strażaków. Tym razem sprzęt ufundowała firma CLIP Group. Dzięki wsparciu przez następną firmę kolejna grupa strażaków może korzystać z nowszych, lżejszych i bardziej funkcjonalnych hełmów oraz rękawic do ratownictwa technicznego. W połączeniu ze wsparciem ze strony Władz Miasta i Gminy Swarzędz pozwala to na bezpieczną i bardziej komfortową pracę naszych strażaków.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.