partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to 7 akcji ratowniczo-gaśniczych.

Interwencje w skrócie:
 
21.11.2022 - Paczkowo, ul. Budowlana - pożar drewna kominkowego i śmietników (akcja nr 439)
22.11.2022 - Jasin, ul. Poznańska - kolizja dwóch aut (akcja nr 440)
23.11.2022 - Jasin, ul. Rabowicka - uruchomiony system ppoż. - brak zagrożenia (akcja nr 441)
23.11.2022 - os. Czwartaków - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta (akcja nr 442)
24.11.2022 - ul. H. Sienkiewicza - pożar domu jednorodzinnego (akcja nr 443)
24.11.2022 - Rabowice, ul. Bliska - kolizja trzech aut (akcja nr 444)
27.11.2022 - os. Cegielskiego - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta (akcja nr 445)
 
 

Szczegółowe opisy wybranych interwencji:

21.11.2022 - Paczkowo, ul. Budowlana - pożar drewna kominkowego i śmietników (akcja nr 439)
Łącznie trzy zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 walczyło z pożarem, który miał miejsce w dniu 21 listopada chwilę przed godziną 5.00 rano w miejscowości Paczkowo na ul. Budowlanej. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar drewna kominkowego oraz śmietników znajdujących się obok domu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się skutecznie opanować sytuację i zapobiec większym stratom. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru był wyrzucony gorący popiół. W zdarzeniu na ul. Budowlanej nikt nie ucierpiał. Działania strażaków trwały 50 minut.
 
22.11.2022 - Jasin, ul. Poznańska - kolizja dwóch aut (akcja nr 440)
Po godzinie 15.00 strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali zadysponowani do kolizji, która ma miejsce w Jasiniu na ul. Poznańskiej. Po przybyciu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz rozbite pojazdy. Konieczna była również neutralizacja rozlanych płynów ropopochodnych. W zdarzeniu na ul. Poznańskiej na szczęście nikt nie ucierpiał. Na czas prowadzenia działań przez służby wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. Działania strażaków na miejscu trwały 75 minut.
 
24.11.2022 - ul. H. Sienkiewicza - pożar domu jednorodzinnego (akcja nr 443)
Do groźnego pożaru domu jednorodzinnego doszło w dniu 24 listopada chwilę przed godziną 10.00 na ul. Henryka Sienkiewicza. Prawdopodobnie ogień w pierwszej fazie pojawił się pod wiatą obok budynku, gdzie zapaliły się pojemniki na odpady. O tym fakcie powiadamili odpowiednie służby przechodnie oraz obecna na miejscu Straż Miejska. Natychmiast w rejon działań wysłane zostały zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, JRG-1 oraz JRG-3. Po przybyciu na miejsce strażacy niezwłocznie przystąpili do działań ratowniczo - gaśniczych. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Na miejsce wezwano również patrol Policji oraz Pogotowie Energetyczne. Działania strażaków trwały 165 minut.
 
24.11.2022 - Rabowice, ul. Bliska - kolizja trzech aut (akcja nr 444)
Do groźnej kolizji z udziałem trzech aut osobowych doszło w dniu 24 listopada po godzinie 14.00 w miejscowości Rabowice na ul. Bliskiej. Na miejsce skierowano niezwłocznie jednostki straży pożarnej z OSP Swarzędz oraz JRG-3. Zadysponowano także patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście po przebadaniu osób biorących udział w zdarzeniu przez ratowników nie stwierdzono konieczności transportu tych osób do szpitala. Na czas prowadzenia działań przez służby wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. Po 55 minutach od zadysponowania jednostek zakończono działania, następnie zastępy wróciły do swoich jednostek.
 
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.