partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to 11 interwencji.

Interwencje w skrócie:
 
20.06.2022 - Zalasewo, ul. Transportowa - zwisająca gałąź 
20.06.2022 - os. Dąbrowszczaków - wyciek gazu ze skrzynki gazowej 
21.06.2022 - Rabowice, ul. Seledynowa - otwarcie domu z małym dzieckiem w środku przez uchylone okno 
21.06.2022 - Poznań, ul. Poznańska - pożar trawy 
21.06.2022 - os. Dąbrowszczaków - wyczuwalny zapach gazu w sklepie - nie stwierdzono zagrożenia 
23.06.2022 - ul. Działkowa - NZK - zastęp zawrócono do bazy w trakcie wyjazdu
23.06.2022 - ul. Średzka - kolizja dwóch aut 
24.06.2022 - ul. Kościuszki - wypadek drogowy motocyklisty z rowerzystą 
25.06.2022 - ul. Rabowicka - uruchomienie systemu ppoż. - nie stwierdzono zagrożenia 
25.06.2022 - Zalasewo, ul. Planetarna - wypadek dwóch aut osobowych 
25.06.2022 - Arkadego Fiedlera - pomoc w otwarciu mieszkania - zawrócono do bazy podczas wyjazdu 
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
21.06.2022 - Rabowice, ul. Seledynowa - otwarcie domu z małym dzieckiem w środku przez uchylone okno 
Kolejną nietypową akcję strażacy z jednostki OSP Swarzędz odnotowali 21 czerwca w miejscowości Rabowice na ul. Seledynowej. Tym razem zgłoszenie dotyczyło otwarcia domu, w którym zostało zatrzaśnięte małe dziecko. Na szczęście strażacy doskonale poradzili sobie także i z tym przypadkiem. Dzięki odpowiedniej technice i specjalistycznemu sprzętowi udało się strażakom bez żadnych szkód otworzyć okno i przez nie wejść do środka a następnie otworzyć drzwi. Na miejscu obecny był również patrol Policji. Działania strażaków trwały 45 minut.
 
 
21.06.2022 - Poznań, ul. Poznańska - pożar trawy 
21 czerwca dwa zastępy straży pożarnej z jednostki OSP Swarzędz zostały zadysponowane do pożaru, który miał miejsce chwilę po godzinie 15:00 w Poznaniu na ul. Poznańskiej. Po dotarciu na miejsce i wstępnym rozpoznaniu ustalono, że pali się ok. 10 m2 trawy. Pożar powstał prawdopodobnie na wskutek zwarcia trakcji kolejowej. Działania strażaków trwały 35 minut.
 
 
23.06.2022 - ul. Średzka - kolizja dwóch aut 
23 czerwca na ul. Średzkiej doszło do kolizji dwóch aut osobowych. Zdarzenie miało miejsce przed godziną 16:00. Na szczęście żadna z osób biorących udział w kolizji nie wymagała opieki medycznej. Działania strażaków z jednostki OSP Swarzędz polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozbitych pojazdów, a także zneutralizowanie rozlanych płynów ropopochodnych powstałych w wyniku kolizji. Na miejscu obecny był także patrol Policji. Strażacy zakończyli swoje działania po 45 minutach od zaalarmowania. 
 
 
24.06.2022 - ul. Kościuszki - wypadek drogowy motocyklisty z rowerzystą 
24 czerwca chwilę po godzinie 20:00 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani do wypadku komunikacyjnego, który miał miejsce na ul. Kościuszki. Po dotarciu na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, że zderzeniu uległ motocyklista z rowerzystą. Na wskutek tego wypadku kierujący motocyklem został zabrany do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu pojawił się także patrol Policji, który prowadził swoje czynności. Działania strażaków trwały niespełna godzinę.
 
 
25.06.2022 - ul. Planetarna - wypadek dwóch aut osobowych 
Do groźnego wypadku z udziałem dwóch aut osobowych doszło w dniu 25 czerwca w Zalasewie na ul. Planetarnej po godzinie 12:00. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3. Po dotarciu na miejsce strażaków okazało się, że autami podróżowało łącznie 5 osób, przy czym jedna osoba wymagała opieki medycznej. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na czas prowadzenia działań ruch został całkowicie wstrzymany w miejscu wypadku. Na ul. Planetarną zadysponowano również patrol Policji oraz Nadzór Ruchu. Działania strażaków trwały godzinę.  
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.