partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu swarzędzcy ochotnicy interweniowali m.in. do pożarów śmietników i kolizji na drodze.

Interwencje w skrócie:
 
04.10.2021 - os. Raczyńskiego - pożar śmietnika
06.10.2021 - os. Czwartaków - owady błonkoskrzydłe
08.10.2021 - ul. Konopnickiej - owady błonkoskrzydłe
08.10.2021 - ul. Rabowicka - włączony system ppoż.
08.10.2021 - Jasin, ul. Poznańska - kolizja dwóch aut osobowych
08.10.2021 - ul. Graniczna - zgłoszenie Ecall - alarm fałszywy
10.10.2021 - os. Raczyńskiego - pożar śmietnika
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
04.10.2021 - os. Raczyńskiego - pożar śmietnika/
10.10.2021 - os. Raczyńskiego - pożar śmietnika
W ciągu ostatniego tygodnia w dniach 4 i 10 października strażacy z jednostki OSP w Swarzędzu byli dwukrotnie dysponowani do pożaru śmietnika na os. Raczyńskiego. W obu przypadkach spaleniu uległy kontenery na śmieci. 
 
08.10.2021 - Jasin, ul. Poznańska - kolizja dwóch aut osobowych
Po godzinie 18.00 strażacy z jednostek OSP w Swarzędzu oraz JRG-3 zostali zadysponowani do kolizji z udziałem dwóch aut osobowych w Jasiniu na ul. Poznańskiej. Po dotarciu na miejsce jednostek straży pożarnej okazało się, że jedno auto znajduje się w rowie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz rozbite pojazdy. Na szczęście w zdarzeniu na ul. Poznańskiej nikt nie ucierpiał. Na miejscu pojawił się również patrol Policji. Po niespełna godzinie od zaalarmowania strażacy wrócili do swoich jednostek. 
 
W dniu 4 października odbyło się sprawdzenie gotowości bojowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu. Kontrola przeprowadzona przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu obejmowała również sprawdzenie m.in. stanu wyposażenia, pojazdów, sprzętu oraz dokumentacji jednostki. Swarzędzcy strażacy otrzymali najwyższą możliwą ocenę przyznaną przez kontrolujących. Świadczy to o wzorowym przygotowaniu jednostki pod każdym względem.
 
Źródło: OSP Swarzędz
 
 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.