partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W ubiegłym tygodniu swarzędzcy ochotnicy interweniowali m.in. do pożaru, potrącenia na pasach, pomagali również Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Interwencje w skrócie:
 
25.10.2021 - os. Czwartaków - otwarcie mieszkania
28.10.2021 - os. Kościuszkowców - wypadek - potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych
29.10.2021 - os. Raczyńskiego - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta do karetki
29.10.2021 - ul. Piaski - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego - zgon
30.10.2021 - Kobylnica ul. Poznańska - pożar drewna opałowego
31.10.2021 - ul. Rynek - wyczuwalny zapach gazu - brak zagrożenia
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
28.10.2021 - os. Kościuszkowców - wypadek - potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych
Chwilę po godzinie 19.00 strażacy z jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani do wypadku na os. Kościuszkowców. Potrącona została osoba na przejściu dla pieszych. Poszkodowana kobieta została zabrana do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Na miejscu pojawił się również patrol Policji, który prowadził czynności wyjaśniające przyczyny całego zajścia. Strażacy ze Swarzędza po godzinie akcji wrócili do swojej jednostki.
 
29.10.2021 - ul. Piaski - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego - zgon
Chwilę przed godziną 17.00 strażacy ze Swarzędza zostali zadysponowani do zdarzenia na ul. Piaski. Pomocy potrzebował starszy mężczyzna, który stracił przytomność na ulicy. Na miejsce natychmiast zadysponowano również Zespół Ratownictwa Medycznego, który przystąpił do resuscytacji krążeniowo - oddechowej, bowiem mężczyzna nie wykazywał funkcji życiowych. Pomimo długotrwałej walki nie udało się uratować mężczyzny. Medycy stwierdzili zgon. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po niespełna godzinie zastęp strażaków wrócił do bazy.
 
30.10.2021 - Kobylnica ul. Poznańska - pożar drewna opałowego
 Aż 6 zastępów straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, OSP Kobylnica i JRG-3 walczyło z pożarem drewna opałowego, które było składowane przy torowisku w Kobylnicy na ul. Poznańskiej. Do zdarzenia doszło 30 października po godzinie 20.00. Na miejsce wezwano również służbę ze Straży Ochrony Kolei, ponieważ istniało ryzyko uszkodzenia trakcji kolejowej. Na szczęście pożar udało się szybko opanować, dzięki czemu nie doszło do jego rozprzestrzenienia. Strażacy ze Swarzędza po 75 minutach wrócili do swojej jednostki. 
 
W ciągu ostatniego długiego weekendu i co się z tym wiąże w okresie świątecznym strażacy ze Swarzędza nie odnotowali żadnych interwencji związanych ze zwiększonym natężeniem w ruchu drogowym, czy też w okolicach cmentarzy. Weekend można uznać za spokojny.
 
Źródło: OSP Swarzędz
 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.