partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu strażacy z OSP Swarzędz zanotowali 6 interwencji. Jednym z poważniejszych zdarzeń było wykolejenie się pociągu.

Interwencje w skrócie:
 
08.11.2021 - ul. Graniczna - wykolejony pociąg towarowy
09.11.2021 - ul. Słowackiego - pomoc Policji w otwarciu mieszkania
11.11.2021 - ul. Tysiąclecia - uszkodzona betonowa latarnia uliczna
11.11.2021 - os. Raczyńskiego - wybuch zapalarki do grilla
12.11.2021 - Jasin, ul. Poznańska - wyczuwalny zapach gazu na hali - brak zagrożenia
12.11.2021 - ul. Rabowicka - uruchomienie systemu ppoż. - brak zagrożenia
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
08.11.2021 - ul. Graniczna - wykolejony pociąg towarowy
Chwilę po godzinie 20.00 strażacy z jednostki OSP w Swarzędzu zostali zadysponowani na ul. Graniczną, gdzie doszło do wykolejenia siedmiu wagonów pociągu towarowego liczącego łącznie 38 wagonów. Uszkodzone zostały przy tym linie trakcyjne oraz torowisko. Na czas prowadzenia działań ruch kolejowy na tym odcinku został całkowicie wstrzymany. Na miejsce oprócz strażaków ze Swarzędza zadysponowano także zastępy z jednostek JRG-3 oraz JRG-7. Swoje działania prowadziły również służby PKP, Pogotowie Energetyczne, Straż Ochrony Kolei oraz Komisja ds. Badań Wypadków Kolejowych. Na szczęście w zdarzeniu na ul. Granicznej nikt nie ucierpiał. Strażacy wrócili do swojej jednostki po czterech godzinach od zaalarmowania.
 
11.11.2021 - os. Raczyńskiego - wybuch zapalarki do grilla
Sporo szczęścia mieli mieszkańcy jednego z domów na os. Raczyńskiego. Zgłaszający informowali służby, że słyszeli wybuch oraz widzieli wydobywający się dym. Na miejscu natychmiast pojawiły się trzy zastępy strażaków z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3. Po rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło tam do wybuchu zapalarki do grilla.  Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Strażacy ze Swarzędza po 40 minutach od zaalarmowania, które miało miejsce po godzinie 14.00, wrócili do swojej jednostki.
 
Źródło: OSP Swarzędz

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.