partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu swarzędzcy ochotnicy interweniowali m.in. do próby samobójczej i pożarów.

Interwencje w skrócie:
 
23.11.2021 - Skałowo gm. Kostrzyn Wlkp. - próba samobójcza
25.11.2021 - ul. Chełmońskiego - pożar domu
27.11.2021 - ul. św. Marcin - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie pacjenta do karetki
27.11.2021 - ul. Cmentarna - pożar śmietnika 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
23.11.2021 - Skałowo gm. Kostrzyn Wlkp. - próba samobójcza
Chwilę grozy przeżyli mieszkańcy Skałowa w gminie Kostrzyn Wlkp. w dniu 23 listopada. Chwilę po godzinie 21.00 strażacy z jednostki OSP w Swarzędzu otrzymali zgłoszenie o możliwej próbie samobójczej poprzez odkręcenie w mieszkaniu gazu i realnej groźbie wysadzenia całego kompleksu budynków. Sytuacja wyglądała na poważną. Cały czas w kontakcie telefonicznym z samobójcą był operator numeru alarmowego 112. Następnie rozmowę przejęli funkcjonariusze Policji. Zarządzono ewakuację kilkudziesięciu osób zamieszkujących budynek poza strefę niebezpieczną. Dla ewakuowanych osób przygotowano tymczasowe miejsce w pobliskiej restauracji. Na miejsce zadysponowano znaczną liczbę służb ratowniczych m.in. siedem zastępów straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, OSP Gowarzewo oraz JRG-3, pojawił się także Oficer Operacyjny Miasta Poznania z KM PSP w Poznaniu. Oprócz strażaków wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego, kilka radiowozów Policji oraz Pogotowie Energetyczne. Obecny na miejscu był także zespół Zarządzania Kryzysowego z gminy Kostrzyn Wlkp. Po długotrwałej negocjacji udało się przekonać mężczyznę do zaniechania swoich zamiarów, następnie został on w asyście Policji zabrany do szpitala. Ewakuowani mieszkańcy po zakończonych działaniach, które trwały ponad dwie godziny mogli wrócić bezpiecznie do swoich mieszkań.
 
25.11.2021 - ul. Chełmońskiego - pożar domu
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w dniu 25 listopada na ul. Chełmońskiego. Strażacy otrzymali zgłoszenie ok. godziny 15.00, łącznie pięć zastępów straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, OSP Kobylnica i JRG-3. Po dotarciu na miejsce i wejściu do budynku strażacy natrafili na leżącego na podłodze nieprzytomnego mężczyznę. Natychmiast ewakuowano osobę w miejsce bezpieczne i przystąpiono do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Niestety pomimo długotrwałej walki ratowników o życie mężczyzny nie udało się przywrócić czynności życiowych. Obecni na miejscu medycy stwierdzili zgon. Na miejscu oprócz patrolu Policji i Zespołu Ratownictwa Medycznego wezwano również Pogotowie Gazowe i Energetyczne. Działania strażaków zostały zakończone po ok. 100 minutach od zaalarmowania.
 
Źródło: OSP Swarzędz
 
 
 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.