partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia w OSP Swarzędz to 12 interwencji.

Interwencje w skrócie:
 
06.12.2021 - Plac Handlowy - zadymienie - alarm fałszywy 
06.12.2021 - ul. Leśna - pożar samochodu - ugaszono przed przybyciem - zawrócono zastępy do bazy 
07.12.2021 - ul. Marcinkowskiego - kolizja auta z płotem 
08.12.2021 - ul. Tysiąclecia/Średzka/Wilkońskich - usuwanie substancji ropopochodnej 
09.12.2021 - ul. Rabowicka - uruchomienie systemu ppoż. - brak zagrożenia 
09.12.2021 - Poznań ul. Majakowskiego - pożar domku letniskowego 
09.12.2021 - Poznań ul. Borówki/Żywiczna - wypadek dwóch aut osobowych 
10.12.2021 - ul. Polna - usuwanie substancji ropopochodnej 
11.12.2021 - ul. Cegielskiego - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta 
11.12.2021 - ul. Armii Poznań - udzielenie pomocy przedmedycznej osobie, która przewróciła się na chodniku
11.12.2021 - ul. Malwowa - pożar transformatora 
11.12.2021 - ul. Cmentarna - udzielenie pomocy przedmedycznej osobie potrąconej 
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
07.12.2021 - ul. Marcinkowskiego - kolizja auta z płotem
Strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-1 zostali zadysponowani do kolizji auta osobowego, które wjechało w płot. Zdarzenie miało miejsce na ul. Marcinkowskiego po godzinie 15.00. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz rozbitego auta. W kolizji na ul. Marcinkowskiego nikt nie ucierpiał. Na miejsce wezwano również patrol Policji, który prowadził działania wyjaśniające. Strażacy po 40 minutach zakończyli swoje działania i wrócili do bazy.
 
09.12.2021 - Poznań ul. Majakowskiego - pożar domku letniskowego 
Chwilę po godzinie 15.00 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani do pożaru domku letniskowego, który miał miejsce w Poznaniu na działkach ROD przy ul. Majakowskiego. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Strażacy pracowali na miejscu prawie 100 minut. Do swoich jednostek wrócili przed godziną 17.00. 
 
09.12.2021 - Poznań ul. Borówki/Żywiczna - wypadek dwóch aut osobowych
Do groźnego wypadku z udziałem dwóch aut osobowych doszło w dniu 9 grudnia chwilę po godzinie 19.00 w Poznaniu na skrzyżowaniu ulicy Borówki z ul. Żywiczną. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poszkodowana została zabrana do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu oprócz dwóch zastępów straży pożarnej z jednostki OSP Swarzędz działali również strażacy z jednostki JRG-7 z Poznania. Działania strażaków trwały 75 minut.
 
11.12.2021 - ul. Armii Poznań - udzielenie pomocy przedmedycznej osobie, która przewróciła się na chodniku
Dwa zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane do pomocy kobiecie, która przewróciła się na chodniku na ul. Armii Poznań. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 13.00 i z powodu braku wolnych Zespołów Ratownictwa Medycznego wysłano strażaków - ratowników, których zadaniem było zaopatrzenie osoby poszkodowanej do czasu przybycia pierwszej wolnej karetki Pogotowia Ratunkowego. Po przybyciu na miejsce Ratowników Medycznych, poszkodowana kobieta została zabrana do szpitala. Strażacy po godzinie od zadysponowania wrócili do swoich jednostek.
 
11.12.2021 - ul. Malwowa - pożar transformatora 
Trzy zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane w dniu 11 grudnia o godz. 18.00 do zdarzenia na ul. Malwową. Zgłoszenie dotyczyło pożaru transformatora linii średniego napięcia. Po dotarciu na wskazane miejsce okazało się, że udało się ugasić pożar przed przybyciem strażaków. Dla pewności strażacy dokładnie sprawdzili jeszcze miejsce pożaru. Na miejsce zadysponowano również Pogotowie Energetyczne. Strażacy po upływie 45 minut zakończyli swoje działania i wrócili do jednostek.
 
11.12.2021 - ul. Cmentarna - udzielenie pomocy przedmedycznej osobie potrąconej 
Do kolejnego zdarzenia z udziałem osoby poszkodowanej strażacy zostali zadysponowani również 11 grudnia po godzinie 19.00, tym razem na ul. Cmentarną, gdzie doszło do potrącenia mężczyzny. Zadaniem przybyłych zastępów straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 było udzielenie osobie poszkodowanej pomocy przedmedycznej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na miejsce wezwano również patrol Policji, który prowadził czynności wyjaśniające przyczyny całego zajścia. Strażacy po godzinie od momentu zaalarmowania wrócili do swoich jednostek. 
 
Źródło: OSP Swarzędz
 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.