partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to 14 interwencji.

Interwencje w skrócie:
 
20.12.2021 - os. Dąbrowszczaków - potrącenie osoby
20.12.2021 - ul. Sikorskiego - pożar kontenera na śmieci
20.12.2021 - ul. Sołecka - pies wpadł do szamba
21.12.2021 - ul. Paderewskiego - pożar sadzy w kominie
23.12.2021 - ul. Zamkowa - kolizja drogowa - auto uderzyło w słup 
23.12.2021 - Swarzędz/DK nr 92 - sprzątanie po kolizji
23.12.2021 - Paczkowo/DK nr 92 - kolizja dwóch aut osobowych
23.12.2021 - Swarzędz/DK nr 92 - kolizja dwóch aut osobowych
25.12.2021 - os. Działyńskiego - zadymienie na dachu - brak zagrożenia
25.12.2021 - ul. Rabowicka - uruchomienie systemu ppoż. - brak zagrożenia
25.12.2021 - ul. Rabowicka - pomoc ZRM - zniesienie pacjenta do karetki
26.12.2021 - Jezioro Swarzędzkie - przymarznięty łabędź
26.12.2021 - Jezioro Swarzędzkie - przymarznięty łabędź
26.12.2021 - Gortatowo/Dolina Cybiny ul. Królewska - zerwane linie energetyczne - brak zagrożenia
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
20.12.2021 - os. Dąbrowszczaków - potrącenie osoby
Strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani na os. Dąbrowszczaków, gdzie doszło do potrącenia pieszej. Zdarzenie miało miejsce chwilę po godzinie 10:00. Działania strażaków polegały na udzielenie pomocy przedmedycznej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu karetki pogotowia kobieta została zabrana do szpitala. Na miejsce zadysponowano także patrol Policji, który prowadził swoje czynności.
 
20.12.2021 - ul. Sołecka - pies wpadł do szamba
 Do nietypowego zdarzenia doszło w dniu 20 grudnia przed godziną 19:00 na ul. Sołeckiej. Strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali wysłani do pomocy przy wyciągnięciu psa, który wpadł do szamba. Dzięki sprawnej interwencji strażaków udało się zwierzaka bezpiecznie uratować a następnie przekazać właścicielom.
 
23.12.2021 - ul. Zamkowa - kolizja drogowa - auto uderzyło w słup/
23.12.2021 - Swarzędz/DK nr 92 - sprzątanie po kolizji/
23.12.2021 - Paczkowo/DK nr 92 - kolizja dwóch aut osobowych/
23.12.2021 - Swarzędz/DK nr 92 - kolizja dwóch aut osobowych
 Dzień 23 grudnia okazał się dniem pod znakiem kolizji w naszej gminie. A to wszystko za sprawą 4 zdarzeń drogowych, które tego dnia miały miejsce na terenie gminy Swarzędz. Do pierwszego zdarzenia strażacy ze Swarzędza oraz JRG-3 zostali zadysponowani o godz. 12:00 na ul. Zamkową, gdzie auto wjechało w słup. Na szczęście nikomu nic się nie stało i po 40 minutach strażacy mogli zakończyć swoje działania, ale już chwilę przed godziną 15:00 do jednostki OSP Swarzędz wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem na Drodze Krajowej nr 92 w Swarzędzu, gdzie doszło do kolizji z udziałem 3 aut osobowych. Zadaniem strażaków było posprzątanie miejsca kolizji. Na miejscu oprócz strażaków działała również Policja, która prowadziła czynności wyjaśniające przyczyny powstania kolizji. Również w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kiedy strażacy kończyli swoje działania drogą radiową zostali skierowani do Paczkowa, gdzie na Drodze Krajowej nr 92 doszło do kolejnej tego dnia kolizji, tym razem z udziałem dwóch aut osobowych. Tam strażacy ze Swarzędza działali przez pół godziny. Po zakończonych działaniach wrócili do bazy, jednak jak się okazało tylko na chwilę. Ostatnie zgłoszenie tego dnia napłyneło po godzinie 17:00 i również dotyczyło kolizji. Strażacy ze Swarzędza ponownie wrócili na Drogę Krajową nr 92 do zdarzenia z udziałem dwóch aut osobowych. Działania strażaków trwały godzinę i polegały głównie na neutralizacji rozlanych płynów ropopochodnych oraz zabezpieczeniu rozbitych pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Do końca dnia strażacy z jednostki OSP Swarzędz mieli już spokój. Tak duża liczba kolizji jednego dnia spowodowana była niewątpliwie obfitymi opadami śniegu, które tego dnia miały miejsce. Pocieszeniem na pewno jest to, że w żadnym zdarzeniu mającym miejsce 23 grudnia nikt nie ucierpiał. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w utrudnionych warunkach pogodowych.
 
25.12.2021 - os. Działyńskiego - zadymienie na dachu - brak zagrożenia
Po godzinie 6:00 strażacy ze Swarzędza zostali zadysponowani do zdarzenia na os. Działyńskiego. Zgłoszenie dotyczy widocznego zadymienia na dachu jednego z bloków. Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania nie stwierdzono zagrożenia. Prawdopodobnie przyczyną zgłoszenia była widoczna para wodna wydobywająca się z komina. Po upewnieniu się, że nie ma zagrożenia strażacy z OSP Swarzędz oraz JTG-3 wrócili do swoich jednostek.
 
26.12.2021 - Jezioro Swarzędzkie - przymarznięty łabędź/
26.12.2021 - Jezioro Swarzędzkie - przymarznięty łabędź
Strażacy z jednostki OSP Swarzędz dwukrotnie wzywani byli do interwencji nad Jezioro Swarzędzkie. Wszystko to za sprawą łabędzi, które w wyniku ujemnych temperatur miały przymarznąć do tafli lodu. W obu przypadkach sytuacja się jednak powtarzała i w momencie próby interwencji strażaków spłoszone łabędzie same wstawały i odlatywały. Przy okazji ponawiamy do Państwa swój apel i informujemy, aby nie dokarmiać łabędzi ani kaczek chlebem, gdyż może to spowodować schorzenia układu pokarmowego u tych zwierząt.
 
Grudzień to nie tylko miesiąc, w którym strażacy notują zwiększoną liczbę wyjazdów, ale to także miesiąc, gdzie jest okazja podziękować swarzędzkim strażakom za ich pracę i oddanie. Grudzień w jednostce ze Swarzędza obfituje dużą ilością otrzymanych prezentów z wielu stron. Tradycyjnie już sporą ilość sprzętu i wyposażenia strażacy otrzymali z Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz. Kolejny raz w tym roku "prezenty" strażacy otrzymują  z firmy Stena Recycling Polska. Podarunki trafiły również z firm MS Medik NZOZ oraz Twinings. Z całą pewnością otrzymane sprzęty i wyposażenie wpłyną na zwiększenie gotowości bojowej strażaków z OSP Swarzędz. Dzięki takim chwilom jak uroczyste przekazanie m.in. nowych mundurów bojowych czy sprzętu medycznego strażacy odczuwają satysfakcję z dobrze wykonywanej pracy i są z tego powodu wynagradzani. Wszystkim podmiotom wspierającym jednostkę OSP Swarzędz serdecznie dziękujemy!
 
Źródło: OSP Swarzędz
 
 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.