partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W ostatnim tygodniu ubiegłego roku strażacy ze Swarzędza wyjeżdżali do 6 akcji ratowniczo-gaśniczych.

Interwencje w skrócie:
 
28.12.2021 - ul. Rabowicka - pożar maszyny oczyszczającej złom
28.12.2021 - ul. Cieszkowskiego - uruchomienie systemu ppoż., brak zagrożenia
29.12.2021 - ul. Strzelecka - pożar sterty śmieci i opon
29.12.2021 - ul. Strzelecka - pożar sterty śmieci i opon
29.12.2021 - ul. Poznańska - próba samobójcza
30.12.2021 - ul. Wrzesińska - otwarcie mieszkania w asyście Policji
 
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
28.12.2021 - ul. Rabowicka - pożar maszyny oczyszczającej złom
Cztery zasępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane w dniu 28 grudnia do zdarzenia na ul. Rabowickiej w jednym z zakładów. Zgłoszenie dotyczyło pożaru jednej z maszyn znajdującej się na hali. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do niewielkiego pożaru, który udało się sprawnie opanować, dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia i poważniejszych strat. Zdarzenie miało miejsce w po godzinie 2:00 w nocy, akcja gaśnicza trwała 45 minut, następnie strażacy wrócili do swoich jednostek.
 
 
29.12.2021 - ul. Strzelecka - pożar sterty śmieci i opon/
29.12.2021 - ul. Strzelecka - pożar sterty opon
Do serii pożarów doszło w dniu 29 grudnia na ul. Strzeleckiej, gdzie paliły się sterty śmieci i starych opon. Pierwsze zgłoszenie o pożarze strażacy ze Swarzędza otrzymali po godzinie 1:00 w nocy. Wtedy ogień trawił obszar o wielkości ok. 10 m2. Kolejny identyczny pożar w tym miejscu odnotowano chwilę po godzinie 7:00 nad ranem. I podobnie jak za pierwszym razem działania strażaków trwały ok. godziny.
 
 
29.12.2021 - ul. Poznańska - próba samobójcza/zgon
Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 29 grudnia na ul. Poznańskiej. W miejscu publicznym doszło do udanej próby samobójczej. Mężczyzna w średnim wieku powiesił się na jednym z drzew przy głównej drodze. Przybyłe na miejsce służby natychmiast przystąpiły do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Niestety mimo długotrwałej walki o życie mężczyzny nie udało się przywrócić czynności życiowych. Medycy stwierdzili zgon. Na miejscu działały zastępy strażaków z OSP Swarzędz i JRG-3, zadysponowano także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję. Strażacy po niespełna godzinie od zaalarmowania wrócili do swojej jednostki.
 
 
30.12.2021 - ul. Wrzesińska - otwarcie mieszkania w asyście Policji
30 grudnia strażacy ze Swarzędza zostali zadysponowani do jednego z mieszkań na ul. Wrzesińskiej. W środku znajdowała się starsza kobieta, która się przewróciła i potrzebowała pomocy medycznej. Nie była w stanie sama otworzyć drzwi wejściowych. Wezwani na pomoc strażacy w asyście Policji przystąpili do siłowego otwarcia mieszkania. Leżącej na podłodze kobiecie została udzielona pomoc przedmedyczna do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Strażacy po 75 minutach wrócili do swojej jednostki.
 
Źródło: OSP Swarzędz
 
 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.