partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to cztery akcje ratownicze.

Interwencje w skrócie:
 
03.01.2021 - ul. Rynek - otwarcie mieszkania
04.01.2021 - ul. Polna - osoba nieprzytomna w aucie/zgon
08.01.2021 - ul. Księżycowa - próba samobójcza - alarm fałszywy
09.01.2021 - ul. Nowowiejska - NZK/zgon
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
03.01.2021 - ul. Rynek - otwarcie mieszkania
Chwilę po godzinie 8:00 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani do jednego z mieszkań na ul. Rynek. W środku znajdowała się starsza kobieta, która się przewróciła i potrzebowała pomocy medycznej. Nie była w stanie sama otworzyć drzwi wejściowych. Wezwani na pomoc strażacy w asyście Policji przystąpili do siłowego otwarcia mieszkania. Leżącej na podłodze kobiecie została udzielona pomoc przedmedyczna do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, który następnie zabrał kobietę do szpitala. Strażacy po niespełna godzinie akcji wrócili do swoich jednostek.
 
04.01.2021 - ul. Polna - osoba nieprzytomna w aucie/zgon
Ok. godz. 14:00 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani do zdarzenia na ul. Polnej. Zgłoszenie dotyczyło osoby znajdującej się w aucie zaparkowanym na parkingu pod jednym z marketów. Kobieta nie dawała oznak życia. Na sytuację zareagowały osoby postronne widząc nieprzytomną i nieoddychającą kobietę. Przystąpiono do prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Na miejscu natychmiast pojawiły się zastępy straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety pomimo kontynuowania udzielania pomocy medycznej przez ratowników medycy stwierdzili zgon kobiety. Miejsce zdarzenia zabezpieczył obecny patrol Policji.
 
09.01.2021 - ul. Nowowiejska - NZK/zgon
Po godzinie 20:00 dwa zastępy strażaków z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane do jednego z domów na ul. Nowowiejskiej. Natychmiastowej pomocy medycznej potrzebował jeden z domowników, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia (NZK). Pomimo szybkiego przybycia na miejsce ratowników i prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej u mężczyzny nie powróciły czynności życiowe. Medycy z Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdzili zgon. Po niespełna godzinie od zaalarmowania strażacy wrócili do swoich jednostek.
 
 Źródło: OSP Swarzędz

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.