partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Bilans minionego tygodnia to 14 akcji ratowniczych.

Interwencje w skrócie:
 
11.01.2022 - Zalasewo ul. Średzka - wypadek dwóch aut osobowych
11.01.2022 - Poznań, ul. Szumana - wypadek dwóch aut osobowych
11.01.2022 - ul. Średzka - wyczuwalny zapach gazu w mieszkaniu
12.01.2022 - os. Dąbrowszczaków - pomoc ZRM w zniesieniu pacjenta do karetki
13.01.2022 - os. Kościuszkowców/ul. Kosynierów - dowóz osoby na szczepienie COVID-19
14.01.2022 - ul. Poznańska - uruchomienie systemu ppoż. - brak zagrożenia
14.01.2022 - ul. Owocowa - uruchomienie systemu ppoż. - brak zagrożenia
16.01.2022 - Zalasewo, ul. Transportowa - wypadek auta osobowego
16.01.2022 - ul. Wrzesińska - zadymienie na terenie byłych SFM - brak zagrożenia
16.01.2022 - Zalasewo, ul. Transportowa - zabezpieczenie miejsca wypadku, do dyspozycji Policji
17.01.2022 - Jasin, ul. Rabowicka - uruchomiony system ppoż. - brak zagrożenia
17.01.2022 - ul. Cmentarna - powalone drzewo
17.01.2022 - ul. Juliusza Słowackiego - uszkodzony dach
17.01.2022 - Zalasewo, ul. Orzechowa - powalone drzewo
 
 
Szczegółowe opisy wybranych interwencji:
 
11.01.2022 - Zalasewo ul. Średzka - wypadek dwóch aut osobowych
Do groźnego wypadku z udziałem dwóch aut osobowych doszło w dniu 11 stycznia chwilę po godzinie 15:00 w miejscowości Zalasewo na ul. Średzkiej. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane i wymagały transportu do szpitala. Na miejsce oprócz strażaków z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zadysponowano także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję. Strażacy po niespełna godzinie od zaalarmowania zakończyli działania i wrócili do swoich jednostek.
 
11.01.2022 - Poznań, ul. Szumana - wypadek dwóch aut osobowych
Cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostały zadysponowane do wypadku z udziałem dwóch aut osobowych na ul. Szumana, który miał miejsce w dniu 11 stycznia ok. godziny 21:00. W wyniku tego zdarzenia jedno z aut wypadło z drogi i dachowało na poboczu. Kierującemu pojazd mężczyźnie została udzielona na miejscu pomoc medyczna, nie wymagał jednak transportu do szpitala. Do szpitala natomiast została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego podróżująca drugim autem kobieta z małym dzieckiem. Ich życiu jednak nie zagraża niebezpieczeństwo. Na czas prowadzenia akcji wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. Na miejsce zadysponowano również patrol Policji. Po niespełna godzinie strażacy ze Swarzędza wrócili do swojej jednostki. 
 
16.01.2022 - Zalasewo, ul. Transportowa - wypadek auta osobowego
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w dniu 16 stycznia chwilę po godzinie 15:00 w Zalasewie na ul. Transportowej. Auto osobowe wypadło z drogi i uderzyło w przydrożne drzewo. Uderzenie było na tyle silne, że auto zostało przecięte na dwie części. Na sytuację zareagowały osoby postronne będące świadkami zdarzenia, wydobyły z wraku osobę kierującą pojazdem. Poszkodowany młody mężczyzna nie dawał oznak życia, przystąpiono do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się powiadomione o tym fakcie służby. Ratownicy kontynuowali udzielanie pomocy medycznej. Niestety po długotrwałej walce ratowników o życie mężczyzny nie udało się przywrócić u niego funkcji życiowych. Medycy stwierdzili zgon. Na miejscu oprócz strażaków z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 obecny był także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Następnie strażacy z OSP Swarzędz pozostali na miejscu do dyspozycji Policji, zabezpieczali m.in. miejsce wypadku poprzez oświetlenie terenu, gdzie swoje prace prowadził lekarz sądowy oraz prokurator. Na czas prowadzenia działań służb droga była wyłączona z użytkowania. Wyznaczono objazd. Strażacy zakończyli swoje działania po godzinie 20:00.
 
17.01.2022 - ul. Cmentarna - powalone drzewo/
17.01.2022 - ul. Juliusza Słowackiego - uszkodzony dach/
17.01.2022 - Zalasewo, ul. Orzechowa - powalone drzewo
Skutki przejścia ogromnej wichury w dniu 17 stycznia odczuli również mieszkańcy naszej gminy. Strażacy kilkukrotnie byli wzywani do usuwania skutków przejścia nawałnicy. Pierwsze zgłoszenie do jednostki OSP Swarzędz napłynęło chwilę przed godziną 12:00 i dotyczyło powalonego drzewa na ul. Cmentarnej. Następne zgłoszenie strażacy otrzymali po godzinie 13:00. Tym razem udali się na ul. Juliusza Słowackiego, gdzie został uszkodzony dach jednej z firm. Nie był to koniec pracy swarzędzkich strażaków w tym dniu. Po godzinie 16:00 udali się tym razem do Zalasewa na ul. Orzechową, gdzie powalone drzewo na drogę blokowało przejazd pojazdom. W tym samym czasie na terenie naszej gminy odnotowano również inne zgłoszenia odnośnie powstałych skutków przejścia wichury, które realizowały jednostki OSP Kobylnica oraz JRG-3.
 
Źródło: OSP Swarzędz
 
 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.